سنگ تراورتن عسلی یزد

سنگ تراورتن شکلاتی سوپر

فهرست مطالب این نوشته

سنگ تراورتن شکلاتی سوپر دارای سطحی کاملا یکدست و براق و کیفیت فوق العاده عالی می باشد. به طور کلی سنگ های تراورتن با زمینه رنگی شکلاتی از معادن یزد و کاشان استخراج می شوند و با برند ها و نام های مختلف شناخته می شوند.


سنگ تراورتن شکلاتی سوپر

از گذشته تا به امروز، سنگ های تراورتن در دسته پر کاربرد ترین متریال های مورد استفاده در صنعت ساختمان محسوب می شدند. تراورتن ها در تم های رنگی مختلف سفید، کرم روشن تا تیره و شکلاتی یافت می شوند. هر چقدر تم و زمینه رنگی سنگ تیره تر شود، معمولا قیمت سنگ کاهش پیدا می کند. سنگ های تراورتن شکلاتی یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین سنگ های نما محسوب می شوند که در سورت های سوپر، ممتاز و درجه یک از معادن مختلف استخراج می شوند. در ادامه به معرفی برخی از انواع سنگ های تراورتن با زمینه شکلاتی می پردازیم.

سنگ تراورتن شکلاتی و عسلی

انواع سنگ تراورتن شکلاتی

شهر محلات و استان های یزد و اصفهان، مهد سنگ های ساختمانی به خصوص سنگ های تراورتن در ایران محسوب می شوند. اکثر سنگ هایی که از معادن یزد استخراج می شوند دارای تم رنگی عسلی و شکلاتی هستند. از معروف ترین سنگ های کرم شکلاتی می توان اشاره کرد به:

1. تراورتن شکلاتی یزد : سه تا از معروف ترین سنگ های تراورتن یزد به ترتیب کیفیت عبارتند از:

2. سنگ تراورتن شکلاتی کاشان : سنگ های تراورتن کاشان از معادن مختلفی استخراج می شوند که از معروف ترین آنها می توان به معدن دلاوری اشاره کرد. این سنگ قیمت بسیار مناسبی دارد و کیفیت آن نیز مرغوب می باشد. سنگ تراورتن شکلاتی دلاوری سوپر به دو صورت صیقلی و چرمی فرآوری می شوند.

3. تراورتن شکلاتی حاجی آباد : سنگ تراورتن حاجی آباد یکی از باکیفیت ترین سنگ های تراورتن محسوب می شود که از معادن شهرستان محلات استخراج می شود. این سنگ به عنوان یکی از قدیمی ترین تراورتن های ایران محسوب می شود که در سورت های مختلف با زمینه رنگی سفید، کرم، عسلی و شکلاتی یافت می شود. جنسیت این سنگ استخوانی است و به هیچ عنوان شوره نمی زند.

 

موارد استفاده از سنگ تراورتن شکلاتی سوپر

سنگ های تراورتن شکلاتی از زمینه رنگی کاملا یکدست و براق برخوردار هستند و بیشترین کاربرد را در نما های رومی و کلاسیک دارند.

از این سنگ ها می توان در نمای بیرونی ساختمان های مناطق سردسیر، گرمسیر و مرطوب استفاده نمود. دوام و ماندگار بالای این سنگ ها از مزیت های خوب آن می باشد. البته شایان ذکر است که برخی از معادن استخراج این سنگ، دارای مشکلاتی از قبیل شوره هستند و اگر کیفیت فرآوری سنگ خوب نباشد، سنگ به راحتی در مناطق مرطوب دچار شوره می شود.

  • نمای بیرونی ساختمان ها، نمای کلاسیک
  • دیوار های داخلی ساختمان
  • سنگفرش محوطه های بیرونی ساختمان و پشت بام
  • محوطه سازی
  • ساخت مصنوعات سنگی، صراحی، آبنما و …

تراورتن سفید عباس آباد و بمانی

خرید سنگ تراورتن شکلاتی

پارامتر های مختلفی بر قیمت سنگ تاثیر می گذارد. قبل از خرید سنگ تراورتن شکلاتی باید به این نکات و پارامتر ها دقت شود. به دلیل نوسانات بازار، قیمت هیچ سنگی در بازار ثابت نبوده و این پارامتر ها باعث تغییر قیمت سنگ ها می شود. از جمله:

ابعاد و ضخامت سنگ: ارتفاع یا قد و پای سنگ های طولی هرچقدر بیشتر باشد سنگ از قیمت بیشتری برخوردار است. همینطور ضخامت سنگ، البته ضخامت سنگ ها ی طولی معمولا بین 1.7 تا 2 سانت می باشد.

سورت سنگ: تراورتن شکلاتی سورت های مختلفی دارد که هر چقدر سنگ سطحی یکدست تر و بدون لکه و غده داشته باشد، سنگ از قیمت بیشتری برخوردار است.

کیفیت ساب و فرآوری سنگ: سطح سنگ اگر براق باشد، نشان از استفاده ی ساینده های مرغوب در فرآوری آن است. جنس مواد پر کننده رزین در فرآوری سنگ نیز اهمیت بسیاری دارد. زیرا اگر جنس این مواد خوب نباشد، به مرور زمان باعث از بین رفت ظاهر زیبای سنگ می شود.

به طور کلی سنگ هایی که تم رنگی شکلاتی و عسلی دارند، از قیمت بسیار مناسب و ارزان برخوردار هستند. بازرگانی سنگ هویدا با تولید و تامین انواع سنگ های تراورتن و ارائه ی فروش با بهترین قیمت ها و کیفیت فرآوری فوق العاده عالی، آماده همکاری با شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط