ترامیت سفید بوکان

ترامیت بوکان

فهرست مطالب این نوشته

سنگ ترامیت بوکان با زمینه رنگی سفید یکی از سنگ های معروف و پر فروش در صنعت ساختمان است. این سنگ ترکیبی از سنگ های مرمریت و تراورتن است که از بهترین مزیت های آن تم رنگی روشن و قیمت بسیار مناسب و از معایب آن جذب آب بالای آن است.


ترامیت سفید بوکان

به طور کلی سنگ های ترامیت، ترکیبی از سنگ های مرمریت و تراورتن هستند که با توجه به بافت و ساختار، برخی شباهت زیادی به سنگ تراورتن دارند. این سنگ ها جزو سنگ های آهکی به شمار می روند و به دلیل آهک بالای این سنگ ها، جذب آب بالایی نیز دارند. سنگ ترامیت بوکان یکی از مشهور ترین و پر طرفدار ترین سنگ های ساختمانی است که اغلب در تم های رنگی کرم روشن و سفید یافت می شود. این سنگ سورت های مختلفی دارد و از نظر بافت و ساختار، شباهت زیادی به سنگ های تراورتن دارد.

ترامیت بوکان سفید سوپر در صنعت ساختمان کاربرد های بسیار زیادی دارد. از نظر ظاهری این سنگ شباهت زیادی به لایم استون اسلام آباد نیز دارد. در ادامه با ویژگی های این سنگ بیشتر آشنا خواهیم شد. 

 

ویژگی های کلی سنگ ترامیت بوکان

این سنگ در مقایسه با سایر سنگ های ترامیت موجود در بازار، در دسته ی سنگ های قیمت مناسب قرار دارد. قیمت مناسب و تم رنگی روشن ترامیت بوکان، از بهترین مزیت های این سنگ محسوب می شود. از ویژگی های ساختاری این سنگ باید اشاره کرد به:

سنگ بوکان ساب پذیری نسبتا ضعیفی دارد و سطح این سنگ نسبتا براق می باشد. ساب ضعیف این سنگ به دلیل وجود آهک بالا در بافت سنگ می باشد.

این سنگ جذب آب بسیار بالایی دارد و به هیچ عنوان نباید در محیط های مرطوب استفاده شود. البته جذب آب این نوع سنگ ها را با استفاده از مواد آبگریز نانو، به صفر می رسانند. اما پوشش مواد نانو به مدت سه تا شیش ماه روی سنگ قرار میگیرد.

تراکم این سنگ نسبتا بالا است و تخلخل مناسب و کمی در بافت آن مشاهده می شود. سنگ ترامیت بوکان چسبندگی بسیار خوبی با ملات دیوار دارد با اسکوپ کردن این سنگ، خطر جدا شدن سنگ به صفر می رسد.

مقاومت فشاری و مقاومت سایشی این سنگ ها پایین است. به همین سبب توصیه می شود در مکان های پر رفت و آمد به عنوان سنگفرش استفاده نشود. زیرا که در مدت کوتاهی دچار ترک خوردگی و شکستگی می شود و ظاهر زیبای خود را از دست می دهد.

سنگ ترامیت بوکان

کاربرد های کلی این سنگ در ساختمان

ترامیت بوکان سوپر تم رنگی بسیار زیبای سفید و یکدستی دارد و در ساختمان های مدرن، با تلفیق با سنگ هایی همچون سنگ تراورتن عسلی و یا تراورتن سیلور تکاب زیبایی خیره کننده ای را می توان خلق کرد. به دلیل قیمت مناسب این سنگ و ظاهر زیبای آن، در مجتمع سازی ها و انبوه سازی ها به عنوان سنگ نما به وفور استفاده می شود. 

  • اجرای نما های رومی، کلاسیک و مدرن
  • نما های داخلی ساختمان
  • دیوار راه پله، پارکینگ و لابی 
  • سنگفرش قسمت های کم تردد ساختمان

 

معدن سنگ ترامیت بوکان

معدن اصلی سنگ ترامیت بوکان در استان آذربایجان غربی و در روستای بوکان واقع شده است. این سنگ شباهت بسیار زیادی به سنگ های تراورتن کرم روشن دارد و به همین سبب معدن این سنگ به عنوان یکی از معادن با ارزش کشور محسوب می شود. تولید این سنگ نیز انبوه است و اغلب سورت های مختلف آن را می توان در متراژ های بالا به راحتی تامین نمود. از دیگر سنگ های باکیفیت و مشابه می توان اشاره کرد به:

سنگ سفید میاندوآب _ ترامیت همدان _ سنگ ترامیت مرودشت _ ترامیت سفید سمیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

لایم استون اسلام آباد صادراتی
لایم استون

سنگ لایم استون ممتاز

لایم استون سفید اسلام آباد با تم رنگی سفید، به عنوان یکی از مشهور ترین سنگ های ساختمانی در سراسر دنیا شناخته می شود. سنگ

ادامه مطلب »
سنگ پله گوهره درجه دو
لایم استون

لایم استون کرم گلدار

سنگ های لایم استون نوعی از سنگ های آهکی هستند که از تم رنگی روشن و قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند. لایم استون کرم گلدار،

ادامه مطلب »
سنگ گوهره درجه دو گلدار
مرمریت

سنگ گوهره درجه دو

یکی از ارزان ترین و اقتصادی ترین سنگ های ساختمانی بازار، می توان به سنگ گوهره درجه دو اشاره کرد. این سنگ کرم رنگ زیبا

ادامه مطلب »