سنگ اسلب گرانیت مشکی

اسلب گرانیت مشکی بلک زبرا

فهرست مطالب این نوشته

سنگ اسلب گرانیت مشکی بلک زبرا با تم رنگی مشکی و خطوط سفید منظم می باشد. این سنگ اغلب به صورت اسلب فرآوری و صادر می شود.


سنگ گرانیت مشکی

معادن بسیار زیادی در کره ی زمین اقدام به تولید و استخراج سنگ های گرانیت تزئینی می نمایند که برخی از آنها شهرت جهانی دارند. اغلب این گونه سنگ های خارجی لوکس، به صورت اسلب های بزرگ فرآوری و صادر می شوند. بزرگترین کشور های تولید کننده ی سنگ های گرانیت، برزیل، چین، هندوستان، یونان، ایران و … می باشند. کشور برزیل مهد سنگ های گرانیت است و بیشترین معدن گرانیت را به خود اختصاص داده است. برزیل یکی از بزرگترین صادر کننده های سنگ اسلب گرانیت در جهان نیز شناخته می شود. سنگ گرانیت بلک تاروس، یکی از زیبا ترین سنگ های گرانیت جهان به حساب می آید که در ابعاد اسلب وارد کشور ایران نیز می شود.

وجود معادن گرانیت بسیار زیادی در ایران، این کشور را به یکی از قوی ترین تولید کننده های سنگ گرانیت در جهان تبدیل کرده است. گرانیت مشکی نطنز یکی از زیبا ترین سنگ های گرانیت در جهان است که از معادن مختلف با طرح و نقش متفاوت استخراج می گردد.

 

اسلب گرانیت مشکی بلک زبرا

گرانیت مشکی زبرا با نام لاتین Black ZEBRA Granite یکی از منحصر به فرد ترین و با کیفیت ترین سنگ های زینتی مورد استفاده در صنعت ساختمان می باشد که دارای شهرت جهانی می باشد. این سنگ دارای ظاهر بسیار زیبا و خاص می باشد که عمدتا به صورت اسلب تولید و در بخش های مختلف داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

ظاهر خیره کننده و چشم نواز سنگ گرانیت مشکی زبرا به صورت اسلب، سبب گردیده تا از آن در بیشتر پروژه های لوکس و در قسمت های مختلف ساختمان استفاده کنند. گرانیت بلک زبرا دارای تم رنگی مشکی می باشد که در سطح آن خطوط بسیار زیبای سفید رنگ به صورت موازی مشاهده می شود. اصلی ترین ویژگی این سنگ، استحکام بسیار بالا و تراکم فوق العاده ی آن می باشد. از دیگر ویژگی های بسیار خوب این سنگ می توان اشاره کرد به:

به دلیل تراکم بسیار بالای این سنگ و کیفیت خوب آن، جذب آب این سنگ عملا صفر است. این سنگ ساب پذیری بسیار خوبی دارد و سطح براق و صیقلی آن، از زیبایی های خیره کننده ی این سنگ می باشد.

یکی از بهترین ویژگی های سنگ گرانیت مشکی زبرا، قابلیت ایجاد قاب های بوک مچ و فورمچ می باشد. طرح و نقش بسیار زیبای این سنگ، از دلایل شهرت و محبوبیت آن نیز گشته است.

این سنگ مقاومت بسیار خوبی در برابر فشار، ضربه، سایش و هرگونه مواد اسیدی دارد. از این سنگ می توان بدون داشتن دغدغه، در تمام قسمت های داخلی ساختمان استفاده نمود.

ویژگی های بسیار خوب ذکر شده در قسمت بالا در کنار قیمت بسیار مناسب و استثنایی این سنگ نسبت به سایر سنگ های خارجی مشابه، سبب گردیده تا این سنگ در کانون توجه طراحان و سازندگان قرار بگیرد.

عناصر اصلی تشکیل دهنده ی سنگ گرانیت، کوارتز و فلدسفات می باشد که سبب ایجاد رنگ های روشن در سطح سنگ می گردد. برخی از عناصری که سبب ایجاد رنگ های تیره و مشکی در سنگ های گرانیت می شود، بیوتیت و هورنبلندرا نام دارند.

اسلب بوک مچ گرانیت مشکی زبرا

موارد استفاده از اسلب گرانیت مشکی زبرا

به دلیل ویژگی های بسیار خوب این سنگ، می توان از آن در قسمت های مختلف داخلی ساختمان استفاده نمود. در عملیات بوک مچ ( شامل دو تکه اسلب) و فورمچ ( شامل چهار تکه ورق اسلب) سنگ ها به گونه ای فرآوری می شوند که هنگام قرار گیری در کنار یکدیگر، خطوط سنگ ها در همدیگر ادامه پیدا کند و طرح و نقش زیبایی بوجود آورد. در متد های جدید طراحی داخلی ساختمان، استفاده از سنگ های ساختمانی در ابعاد بزرگ اسلب، بسیار متداول می باشد. دلیل آن هم این است که در ابعاد بزرگ، طرح و نقش سنگ، به زیبایی به نمایش گذاشته می شود.

  • بدنه دیوار لابی ورودی ساختمان ها 
  • سرویس های بهداشتی و حمام ها
  • پوشش دیوار های داخلی
  • سنگ کف لابی ها و واحد های تجاری و اداری
  • سنگ رویه کانتر و کابینت
  • فضای تی وی روم و سنگ پشت TVروم
  • بدنه دیواره های پله و پاگرد
  • مکان های عمومی پر تردد
  • کارخانجات و مکان های بهداشتی و صنعتی

 

قیمت سنگ اسلب گرانیت مشکی بلک زبرا

پارامتر های مختلفی بر قیمت یک سنگ تاثیر می گذارد و همه ی این عوامل بر تعیین قیمت اسلب گرانیت مشکی زبرا تاثیر گذار است. از مهمترین آنها، ابعاد و ضخامت سنگ می باشد. هر چقدر ابعاد سنگ بیشتر باشد قیمت سنگ بیشتر است. سنگ های اسلب را معمولا با ضخامت های  2 سانت و 3 سانت برش می دهند. هر چقدر ضخامت سنگ بیشتر باشد، قیمت آن بیشتر است.

سورت سنگ نیز بر تعیین قیمت آن تاثیر گذار است. هر چقدر سنگ از درجه بندی بهتری برخوردار باشد و خطوط سطح آن منظم تر باشد، قیمت سنگ بیشتر است. به طور کلی هر چقدر سطح سنگ یکدست تر و بدون رگه تر باشد، قیمت آن بیشتر است.

کیفیت ساب و فرآوری سنگ نیز اهمیت بسیار زیادی در تعیین قیمت آن دارد. سنگ هایی که به صورت بوک مچ و فورمچ فرآوری می شوند، به دلیل سختی در تولید و فرآوری آن، از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

سنگ اسلب گرانیت نهبندان
سنگ اسلب

اسلب گرانیت نهبندان

سنگ گرانیت نهبندان یکی از مقاوم ترین و خوش قیمت ترین سنگ های گرانیت بازار است که به کشور های بسیار زیادی صادر می شود.

ادامه مطلب »