سنگ اسلب سفید الیگودرز

اسلب الیگودرز

فهرست مطالب این نوشته

سنگ اسلب الیگودرز، یکی از محبوب ترین سنگ های چینی زمینه سفید می باشد که از قیمت بسیار خوبی نسبت به سایر سنگ های چینی خارجی مشابه خود برخوردار می باشد. زمینه رنگی این سنگ سفید و خطوط منظم طوسی رنگ در سطح آن قابل مشاهده می باشد. از معروف ترین سنگ های چینی الیگودرز می توان به سنگ چینی کوهستان، پاندا و پرشین اسکاتو اشاره کرد.


سنگ چینی الیگودرز

سنگ چینی الیگودرز یکی از انواع سنگ های کریستالین ماربل ایرانی محسوب می شود. این سنگ دارای زمینه رنگی سفید همراه با رگه و خطوط طوسی و مشکی رنگ می باشد.

معمولا سنگ الیگودرز در سایز های اسلب تولید می شود زیرا که علاوه بر مقرون به صرفه بودن، طرح و نقش سنگ به زیبایی قابل مشاهده می شود.

این سنگ از سینه کارهای مختلفی استحصال و فرآوری میگردد و با نام های مختلف در بازار عرضه میگردد. سنگ اسلب الیگودرز در بازار های جهانی به نام White Marble معروف است. از معروف ترین سنگ های این معدن می توان اشاره کرد به:

سنگ چینی پرشین اسکاتو:

تم رنگی این سنگ سفید می باشد که رگه هایی به شکل گل درشت یا ریز در سراسر سطح این سنگ پخش شده اند.

اسلب بوک مچ پرشین اسکاتو

سنگ چینی پرشین بیانکو:

این سنگ دارای تم رنگی سفید و یکدست می باشد که در سطح آن کمترین میزان رگه مشاهده می شود.

اسلب سفید بیانکو

اسلب مشکی الیگودرز:

زمینه رنگی این سنگ مشکی یا طوسی می باشد که رگه ها و موج های بسیار زیبای سفید دیده می شود.

سنگ اسلب الیگودرز مشکی

 

ویژگی سنگ چینی الیگودرز

به طور کلی سنگ اسلب الیگودرز به دلیل بافت کریستالی ریزی که دارد، از تراکم بسیار خوب و استحکام بالایی برخوردار است. ظاهر بسیار زیبا و خاص انواع سنگ های چینی الیگودرز از بهترین ویژگی های این سنگ می باشد که نظر بسیاری از طراحان و سازندگان را به خود جلب نموده است. از بهترین ویژگی های این سنگ می توان اشاره نمود به:

این سنگ مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و سایش دارد. سنگ های الیگودرز نسبت به ضربه نیز بسیار مقاوم هستند و تنها دلیل آن تراکم بسیار بالای این سنگ ها می باشد.

ساب پذیری فوق العاده عالی و سطح براق و صیقلی این سنگ، سبب گردیده تا نور را به خوبی انعکاس دهند. استفاده از این سنگ ها در هر فضایی، شکوه و روشنایی خاصی به فضای اطراف خود می بخشند.

این سنگ جذب آب بسیار ناچیزی دارد و نسبت به رطوبت نیز بسیار مقاوم است. قیمت بسیار مناسب انواع سنگ اسلب الیگودرز، نسبت به نمونه های مشابه خارجی، سبب گریده تا در دسته ی محبوب ترین سنگ های اسلب چینی قرار گیرد.

 

کاربرد سنگ اسلب الیگودرز

معمولا از اسلب های الیگودرز در قسمت های مختلف داخلی ساختمان استفاده می کنند. از بهترین ویژگی این سنگ ها، قابلیت فرآوری به صورت قاب های بوک مچ و فورمچ می باشد. به دو برگ اسلب که هنگام قرار گرفتن در کنار یکدیگر، طرح و نقش قرینه ای ایجاد می کنند، اسلب بوک مچ می گویند. از کاربرد های این سنگ می توان اشاره کرد به:

  • دیوار های بیرونی نما
  • بدنه دیوار های داخلی ساختمان ها و لابی هتل ها
  • سنگ کف لابی ساختمان ها و واحد های مسکونی
  • سنگ آشپزخانه 
  • سرویس های بهداشتی
  • حمام ها
  • رویه میز های پیشخوان
  • دکوراسیون داخلی خانه ها
  • دکوراتیو و ویترین مغازه ها
  • و …

توصیه می شود از این سنگ در دیوار های نمای ساختمان مناطق بسیار سردسیر و مرطوب استفاده نشود. زیرا در اثر انقباض و انبساط ناشی از سرد و گرم شدن هوا، احتمال باز شدن رگه های سطح سنگ و ترک خوردگی آن می باشد.

این سنگ نسبت به مواد شیمیایی و اسیدی خانگی همچون آبلیمو و آبغوره نیز بسیار مقاوم است و به هیچ عنوان دچار لک نمی شود. از این رو یک گزینه ی عالی برای فضای آشپزخانه محسوب می شود. از دیگر سنگ های بسیار مقاوم و زیبا می توان به سنگ اسلب چینی سایمان و یا سنگ های گرانیت همچون اسلب گرانیت سبز آبرنگی اشاره نمود.

سنگ اسلب مشکی طرح پاندا الیگودرز

اسلب پاندا الیگودرز

قیمت سنگ اسلب الیگودرز

قیمت سنگ های چینی الیگودرز به عواملی چون ابعاد، ضخامت و کیفیت فرآوری سنگ بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ، میزان رگه های سطح سنگ می باشد که هرچه این خطوط و رگه ها کمتر باشد، سنگ از قیمت پایین تری برخوردار می باشد.

ضخامت سنگ های اسلب معمولا دو سانت یا سه سانت می باشد. هر چقدر ضخامت سنگ بیشتر باشد و ابعاد آن بزرگ تر باشد، قیمت سنگ افزایش پیدا می کند. کیفیت ساب و فرآوری سنگ از دیگر عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت سنگ می باشد. هر چقدر کیفیت فرآوری سنگ بالا تر باشد و جنس مواد رزین و اپوکسی که در حین فرآوری استفاده می شود بهتر باشد، ماندگاری سنگ نیز افزایش پیدا می کند و سنگ در دراز مدت ظاهر زیبای خود را از دست نمی دهد.

همانطور که اشاره شد، معدن سنگ چینی الیگودرز در استان لرستان و در شهرستان الیگودرز قرار دارد. این معدن سینه کار های مختلفی دارد که سنگ های هر کدام قیمت متفاوتی دارند. از این رو، نوع معدن سنگی که از آن استخراج شده بر قیمت نهایی سنگ تاثیر بسیار زیادی می گذارد. 

بازرگانی هویدا با احداث شوروم در دو استان قم و اصفهان، انواع سنگ های اسلب را با بهترین و رقابتی ترین قیمت، آماده همکاری با سازندگان و طراحان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

سنگ اسلب گرانیت نهبندان
گرانیت

اسلب گرانیت نهبندان

سنگ گرانیت نهبندان یکی از مقاوم ترین و خوش قیمت ترین سنگ های گرانیت بازار است که به کشور های بسیار زیادی صادر می شود.

ادامه مطلب »