سنگ تراورتن دهشیر

نکات مهم خرید سنگ تراورتن

فهرست مطالب این نوشته

در هنگام خرید سنگ های تراورتن باید به برخی نکات توجه نمود تا در هنگام سنگکاری به مشکل بر نخوریم و طول عمر مفید سنگ و نمای ساختمان را افزایش دهیم.

سنگ های تراورتن

سنگ های تراورتن به دسته سنگ های رسوبی گفته می شود که دارای بافت متخلخل می باشد. تنوع بی شمار در طرح و رنگ و همینطور مقاومت بسیار خوب آن ها در برابر شرایط مختلف آب و هوایی، سبب گردیده است تا از این سنگ در محیط های بیرونی و داخلی ساختمان استفاده بسیار شود.

 

سنگ های تراورتن در ابعاد گوناگونی از جمله، 40 طولی، 30 طولی و 30*60، 40*60، 40*40 و دیگر ابعاد فرشی برش و فرآوری می شود. تراورتن را به دو صورت صیقلی و چرمی فرآوری می کنند. سنگ های تراورتن صیقلی، اغلب در نما و سنگ های تراورتن چرمی معمولا به عنوان سنگفرش در حیاط ها، روف گاردن و محیط های باز استفاده می شوند.

اما در خرید سنگ های تراورتن به چه نکاتی باید توجه نمود؟

 

 

نکات مهم خرید سنگ های تراورتن

·       ارتفاع سنگ های طولی که در نما استفاده می شوند، نکته ای بسیار مهم است. زیرا که هر چه ارتفاع سنگ های نما بیشتر باشد، بند کشی کمتری نیاز می شود و ظاهر نمای ساختمان زیبا تر و شیک تر می شود.

 

·       نوع سنگ تراورتن: سنگ های تراورتن از معادن مختلفی با بافت گوناگونی استخراج می شود. فرضا برخی از سنگ ها نمی توانند در آب و هوای مرطوب طول عمر مفید خوبی داشته باشند و زود از بین می روند. از معروف ترین سنگ های تراورتن سفید که در شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت خوبی دارند، می تواند اشاره کرد به تراورتن های عباس آباد و دره بخاری.

به طور کلی توصیه می شود در هنگام خرید سنگ، حتما با کارشناسان این زمینه مشورت کنید تا سنگ مناسب و زیبایی انتخاب و خریداری کنید.

·       کیفیت ساب سنگ: سنگ های تراورتن هر چه سطح یکدست تر، صیقلی تر و براق تری داشته باشند از قیمت بالایی برخوردار هستند و از طرفی استفاده آن ها در نما باعث چندین برابر شدن زیبایی ساختمان می شود. متریال های استفاده شده در حین فرآوری سنگ های تراورتن نیز اهمیت زیادی دارد مانند نوع و کیفیت رزین استفاده شده.

·       سورت سنگ: یکی از مهم ترین نکات خرید سنگ، توجه به سورت سنگ می باشد. سنگ های تراورتن ارزان قیمت، ممکن است سورت رنگی یکدستی نداشته باشند و سنگ ها با بازه رنگی زیادی همراه باشد. سنگ های تراورتن سورت شده، از نظر رنگ و طرح مشابه یکدیگر هستند و استفاده آن ها در نما، ظاهر ساختمان را شیک می کند.

 

·       میزان تخلخل سنگ: هرچه میزان تخلخل سنگ بیشتر باشد، سنگ از کیفیت پایین تری برخوردار است و در هنگام جابجایی، آسیب پذیر تر است. اگر تخلخل سنگ بالا باشد، سنگ ممکن است آب ملات را جذب کند و باعث شوره زدن سطح سنگ و به وجود آوردن ظاهری بد شود.

تخلخل سطح روی سنگ با موادی همچون رزین پر می شود و سطح سنگ یکدست می گردد. میزان تخلخل پشت سنگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سنگ عکس فوق به صورت چرمی فرآوری شده است و در قسمت های داخلی ساختمان کاربرد دارد.

 

 

نکات بسیار زیادی در هنگام خرید سنگ هستند که باید به آن ها توجه نمود.

از دیگر نکات هائز اهمیت می توان اشاره کرد به گونیا بودن سنگ، ضخامت سنگ، کیفیت برش سنگ و …

برای کسب اطلاعات بیشتر ، مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت انواع سنگ ساختمانی با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش: حسین موسوی
شماره تلفن همراه : 09129529767
ایمیل: www.hoveidastone@gmail.com
آدرس صفحه اینستاگرام: Hoveyda.stone@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط