سنگ مناسب برای کف راهرو

فهرست مطالب این نوشته

انتخاب سنگی مناسب برای راهرو ساختمان ها و هتل ها، باعث می شود حس خوبی به ساکنین ساختمان و هتل ببخشد. سنگ مناسب برای کف راهرو می تواند روشن و سفید یا تیره و مشکی باشد.

سنگ کف ساختمان

تقریبا تمام سنگ های ساختمانی با جنس های مختلف را می توان به عنوان کفپوش قسمت های مختلف ساختمان به کار برد. اما استفاده از کدام سنگ و در کدام قسمت ساختمان اهمیت بسیار زیادی دارد. فرضا اصلا توصیه نمی شود از سنگ های تراورتن فرشی به عنوان کفپوش پارکینگ استفاده شود.

 

سنگ مناسب کف راهرو

از آنجایی که راهرو ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری محل هایی پر رفت و آمد هستند، از این رو علاوه بر زیبایی، کیفیت و مقاومت آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

سنگ هایی که برای قسمت راهرو ساختمان ها انتخاب می شود با توجه به سلیقه ی طراح و سازنده می تواند در ابعاد مختلف فرشی یا اسلب و در رنگ های روشن و سفید تا تیره و مشکی انتخاب شود. اما چیزی که اهمیت دارد، نوع سنگ و ویژگی های سنگ می باشد.

 

ویژگی های سنگ راهرو

  • تراکم بالا
  • مقاومت سایشی بالا
  • مقاومت فشاری بالا
  • جذب آب پایین
  • عایق حرارتی خوب
  • قابلیت ساب پذیری عالی

 

جنس کفپوش راهرو ساختمان

جنس سنگ های کفپوش ساختمان می تواند گرانیت، مرمریت، چینی و یا مرمر باشد. انتخاب سنگ روشن و یا تیره می تواند با توجه به سلیقه سازنده باشد. در ادامه به معرفی برخی از سنگ ها می پردازیم.

  • سنگ مرمریت: سنگ های مرمریت جزو معروف ترین سنگ های مورد استفاده در ساختمان، به خصوص در قسمت های کف واحد ها، لابی ها و راهرو ها می باشند. مرمریت هرسین، خوی، کاشمر، پارادایس، دهبید زارعی جزو سنگ های روشن به حساب می آیند که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می باشند.مرمریت گلدن رز نیز جزو مرمریت های باکیفیت و بسیار زیبا با زمینه رنگی روشن محسوب می شود.

سنگ های گلدن بلک، نجف آباد، لاشتر، مهکام، دهبید زاغ نیز جزو سنگ های زیبا به رنگ مشکی و خاکستری و تیره به حساب می آیند.

  • سنگ چینی: سنگ های چینی جزو مستحکم ترین سنگ ها و زیبا ترین سنگ ها به حساب می آیند. این سنگ ها معمولا به رنگ سفید همراه با رگه های خاکستری و مشکی می باشند. سنگ های چینی نیریز، ازنا و الیگودرز از سنگ های معروف چینی می باشند. سنگ چینی لایبید نیز جزو سنگ های زیبا و پر مقاوم چینی به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

سنگ گرانیت نهبندان
اخبار و مقالات

سنگ گرانیت نهبندان

سنگ گرانیت نهبندان یکی از مستحکم ترین سنگ های گرانیت بازار است که به دلیل اینکه معدن آن در شهرستان نهبندان استان خراسان جنوبی قرار

ادامه مطلب »