اسلب فورمچ

فهرست مطالب این نوشته

از قرار گرفتن دو یا چهار سنگ اسلب به طوری اسلب ها، قرینه ی طرح و نقش دیگری باشند، بوک مچ یا فور مچ گفته می شود.در این مقاله به بررسی نحوه ی تولید و کاربرد فورمچ می پردازیم.

سنگ اسلب فور مچ

زمانی که چهار ورق اسلب در کنار یکدیگر قرار بگیرند به طوری که طرح های موجود در اسلب ها در دیگری ادامه پیدا کند و قزینه ی یکدیگر باشند، فور مچ گفته می شود.امروزه، فرآوری این نوع سنگ ها و استفاده از آن در ساختمان ها، بسیار رایج شده، و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

 

 

تولید و فرآوری سنگ اسلب فورمچ

ابتدا موقع استخراج سنگ از معدن، کوپ سنگ ها را به طور کاملا گونیا برش می زنند.طوری که طرح و نقش سنگ کامل باشد.بعد از منتقل کردن کوپ ها به معدن، توسط دستگاه اره به ضخامت های دو یا سه سانتی به صورت ورقه برش داده می شوند.سپس ورقه های سنگ باید به صورت قرینه سابیده شوند تا طرح های بوک مچ و فورمچ ایجاد شود.پس از مرحله ی ساب،ورقه های سنگ شماره گذاری می شوند و به صورت بوک مچ یا فور مچ در کنار یکدیگر قرار میگیرند.برای افزاریش استحکام و مقاومت این نوع اسلب ها، قبل از مرحله ی ساب زدن،تزریق اپوکسی انجام می شود.

 

کاربرد سنگ اسلب فور مچ

از اسلب های فورمچ و بوک مچ به دلیل ابعاد بزرگ آن ها، در فضا های باز داخلی مکان های مجلل استفاده می شود.از اسلب فورمچ در لابی هتل ها، به عنوان سنگ کف یا بر روی دیوار ها قرار میگیرد.از اسلب فورمچ در سرویس های بهداشی و حمام استفاده می شود.استفاده از این سنگ در فضا های دکوراتیو و تی وی روم ها بسیار مرسوم است.

 

 

قیمت سنگ اسلب فورمچ

به دلیل فرایند پیچیده تولید این سنگ و ابعاد بزرگ آن، از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است.کیفیت فرآوری این سنگ ها و همچنین طرح های ایجاد شده بر روی سنگ، تاثیر بسیاری در قیمت سنگ دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید و فروش و صادرات و واردات انواع سنگ و اطلاع از قیمت های آن با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش: حسین موسوی
شماره تلفن همراه : 09129529767
ایمیل: www.hoveidastone@gmail.com
آدرس صفحه اینستاگرام: @Hoveyda.stone

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

سنگ اسلب گرانیت نهبندان
سنگ اسلب

اسلب گرانیت نهبندان

سنگ گرانیت نهبندان یکی از مقاوم ترین و خوش قیمت ترین سنگ های گرانیت بازار است که به کشور های بسیار زیادی صادر می شود.

ادامه مطلب »