لایمستون اسلام آباد

سنگ لایم استون اسلام آباد

فهرست مطالب این نوشته

لایم استون اسلام آباد با تم رنگی سفید و سطح یکدست و زیبا، جزء مشهور ترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود. این سنگ قیمت بسیار مناسبی دارد و در قسمت های مختلف ساختمان استفاده می گردد.


سنگ لایم استون اسلام آباد

به طور کلی سنگ لایم استون، نوعی سنگ ساختمانی از خانواده مرمریت است که کامل نشده و به همین دلیل آهک زیادی دارد. لایم استون اسلام آباد جزء باکیفیت ترین این سنگ ها می باشد. تم رنگی این سنگ سفید یکدست می باشد و ظاهر زیبای آن سبب گردیده تا تبدیل به یکی از محبوب ترین سنگ های ساختمانی گردد. سنگ سفید سمیرم، از معروف ترین سنگ های لایم استون بازار نیز می باشد.

سنگ های لایم استون مزایا و معایبی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

مزایا و معایب سنگ های لایم استون

به طور کلی لایم استون ها به دلیل آهکی بودن، جذب آب بالایی دارند و در قسمت های بیرونی ساختمان نمی توان از آن ها استفاده نمود. اما با پیشرفت علم و فن آوری نانو، سنگ های لایم استون را با نانو پوشش می دهند و به مقاومت آن ها و ضعف آن در برابر جذب آب، می افزایند.

مقاومت سایشی این سنگ ها ضعیف است و مقاومت خوبی در برابر ضربه ندارند. اما با استفاده از مواد نانو و مواد رزینی با کیفیت، این مشکل نیز رفع شده است.

بهترین ویژگی سنگ لایم استون اسلام آباد، رنگ روشن و سطح یکدست آن در کنار قیمت بسیار مناسب آن است.

موارد استفاده از سنگ لایم استون اسلام آباد

از این سنگ با رعایت برخی از نکات می توان در تمام قسمت های ساختمان استفاده کرد. معمولا این سنگ را در ابعاد پلاک عرض 40 طولی و ابعاد مختلف فرشی با ضخامت مناسب فرآوری می گردد.

  • نمای بیرونی ساختمان های مناطق با بارنگی کم
  • دیوار های داخلی ساختمان
  • استفاده در سرویس های بهداشتی
  • ساخت مصنوعات سنگی
  • ساخت صراحی و نرده سنگی
  • سنگ کف ساختمان های مسکونی با ضخامت مناسب

 

توصیه می شود از این سنگ در قسمت های مرطوب ساختمان و نمای بیرونی ساختمان های مناطق مرطوب استفاده نشود. استفاده به عنوان سنگ کابینت به دلیل واکنش پذیر بودن با مواد اسیدی و قلیایی توصیه نمی شود.

 

معدن سنگ لایم استون سفید اسلام آباد

معدن این سنگ در استان کرمانشاه و در شهرستان اسلام آباد قرار دارد. این معدن با استخراج ماهیانه حدود 5 هزار تن و ذخیره حدود 5 میلیون تن سنگ، جزء معادن مهم کشور محسوب می شود. سنگ لایم استون اسلام آباد یکی از محبوب ترین سنگ های صادراتی ایران نیز محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

لایم استون اسلام آباد صادراتی
لایم استون

سنگ لایم استون ممتاز

لایم استون سفید اسلام آباد با تم رنگی سفید، به عنوان یکی از مشهور ترین سنگ های ساختمانی در سراسر دنیا شناخته می شود. سنگ

ادامه مطلب »
سنگ پله گوهره درجه دو
لایم استون

لایم استون کرم گلدار

سنگ های لایم استون نوعی از سنگ های آهکی هستند که از تم رنگی روشن و قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند. لایم استون کرم گلدار،

ادامه مطلب »
سنگ گوهره درجه دو گلدار
مرمریت

سنگ گوهره درجه دو

یکی از ارزان ترین و اقتصادی ترین سنگ های ساختمانی بازار، می توان به سنگ گوهره درجه دو اشاره کرد. این سنگ کرم رنگ زیبا

ادامه مطلب »