سنگ تراورتن رامشه

قیمت سنگ تراورتن رامشه

فهرست مطالب این نوشته

تراورتن رامشه یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین سنگ های تراورتن بازار می باشد. سنگ رامشه جزء ارزان قیمت ترین سنگ های تراورتن با ظاهر بسیار زیبا و درخشان می باشد.


سنگ تراورتن رامشه

تراورتن رامشه دارای زمینه رنگی کرم روشن تا تیره همراه با رگه ها و هاله های طوسی و صورتی رنگ می باشد. این سنگ همانند سایر سنگ های تراورتن سورت های مختلفی از جمله سوپر، ممتاز، درجه یک و … دارد.

سنگ تراورتن رامشه یکی از پرفروش ترین و معروف ترین سنگ های تراورتن ارزان قیمت می باشد. این سنگ از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به سنگ تراورتن حاجی آباد دارد. با این تفاوت که میزان تخلخل سنگ رامشه بسیار بالا می باشد و مقاومت فشاری آن به همین سبب کم است.

 

ویژگی های تراورتن رامشه

مهمترین و اصلی ترین ویژگی تراورتن رامشه، تخلخل بالای آن است. این امر سبب می گردد تا سنگ چسبندگی بسیار خوبی با ملات داشته باشد و نیازی به اسکوپ کردن سنگ نیست. به همین دلیل بیشتر از این سنگ در نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود.

از طرفی، تخلخل بالای این سنگ سبب گردیده تا مقاومت فشاری سنگ کمتر از سنگ های مشابه خود باشد. استفاده از این سنگ در مناطق مرطوب و سردسیر توصیه نمی شود. زیرا سبب شوره زدن سنگ و از بین رفتن ظاهر زیبای آن می گردد.

طرح، رنگ و لعابی که این سنگ دارد در کنار قیمت بسیار مناسب و ارزان آن نسبت به سنگ های مشابه، یکی از بهترین ویژگی های این سنگ می باشد.

کاربرد سنگ تراورتن رامشه

این سنگ در کارخانجات در سورت های مختلف و در سایز های پلاک عرض 40 طولی به دو صورت موجدار و بی موج فرآوری می گردد. از این سنگ در سایز های فرشی با ضخامت مناسب می توان به عنوان سنگ کف محوطه های بیرونی و یا داخلی استفاده نمود.

  • نمای بیرونی ساختمان
  • دیوار های داخلی ساختمان
  • محوطه سازی ها
  • ساخت نرده سنگی و صراحی
  • پشتکاری ساختمان

 

قیمت سنگ تراورتن رامشه

با توجه به سورت بندی های مختلفی که این سنگ دارد، قیمت آن نیز متفاوت می باشد.میزان تخلخل سنگ و کیفیت آن نیز بر قیمت آن تاثیر بسیار زیادی می گذارد. در بحث فرآوری سنگ، هرچقدر ساب سنگ بیشتر باشد سنگ صیقلی تر و براق تر می گردد و قیمت آن بیشتر است. نحوه برش سنگ به صورت موجدار و بی موج نیز می تواند بر قیمت سنگ تاثیر بگذارد. میزان تخلخل سنگ نیز هرچقدر کمتر باشد، سنگ از مقاومت فشاری بالاتری برخوردار است و قیمت آن نیز بیشتر است.

اما به طور کلی این سنگ از قیمت بسیار مناسبی نسبت به سنگ های تراورتن مشابه خود دارد و در دسته ی سنگ های تراورتن ارزان قرار دارد. از سورت های ضعیف تر آن بیشتر برای مصارف نما های پشتکاری استفاده می گردد.

 

معدن سنگ تراورتن کرم رامشه

این سنگ معادن مختلفی دارد که اصلی ترین معدن آن در استان اصفهان و در شهر رامشه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط