سنگ تراورتن شکلاتی موجدار

فهرست مطالب این نوشته

سنگ تراورتن شکلاتی از معادن مختلفی استخراج می شود که از معروف ترین آنها به تراورتن یزد و تراورتن کاشان می توان اشاره کرد. تراورتن شکلاتی یزد و کاشان به دو صورت موجدار و بی موج برش داده می شود. از لحاظ قیمتی نیز این سنگ جزء دسته سنگ های قیمت پایین بازار به حساب می آید.

سنگ تراورتن شکلاتی

تراورتن شکلاتی یزد و کاشان از معروف ترین و باکیفیت ترین سنگ های ساختمانی هستند که دارای زمینه رنگی کرم بژ و شکلاتی می باشند. این سنگ ها دارای زمینه رنگی یکدست و براق می باشند و تراکم خوب آن ها باعث ساب پذیری خوب سنگ می شود.

تراورتن شکلاتی به دو صورت موج دار و بی موج برش داده شده و در دو نوع صیقلی و چرمی فرآوری می گردد. این سنگ ها معمولا در ابعاد اسلب و طولی در کارخانجات تولید می گردند.

ویژگی سنگ های تراورتن شکلاتی یزد و کاشان

سنگ های تراورتن یزد جزو مستحکم ترین و با دوام ترین سنگ های تراورتن به حساب می آیند. این سنگ ظاهر بسیار زیبا و یکدست دارد.

سنگ تراورتن کاشان از ظاهر بسیا زیبا و سطح براق برخوردار است. این سنگ نیز کیفیت بسیار خوبی دارد و تخلخل مناسب آن باعث چسبندگی خوب آن با ملات و دیوار نما می شود.

سنگ های تراورتن شکلاتی یزد و کاشان هردو از بهترین سنگ ها می باشند و در نمای مناطق سردسیر و مرطوب نیز قابل استفاده می باشند. این سنگ ها به دلیل کیفیت بسیار خوب، شوره نمی زنند و ماندگاری بسیار بالایی دارند.

موارد استفاده از سنگ تراورتن شکلاتی ممتاز

سنگ های تراورتن سوپر شکلاتی از زمینه رنگی کاملا یکدست و براق برخوردار هستند و بیشترین کاربرد را در نما های رومی و کلاسیک دارند.

از این سنگ می توان در نمای بیرونی ساختمان های مناطق سردسیر، گرمسیر و مرطوب استفاده نمود. دوام و ماندگار بالای این سنگ از مزیت های خوب آن می باشد.

  • نمای بیرونی ساختمان ها، نمای کلاسیک
  • دیوار های داخلی ساختمان
  • سنگفرش محوطه های بیرونی ساختمان و پشت بام
  • محوطه سازی
  • ساخت مصنوعات سنگی، صراحی، آبنما و …

 

قیمت سنگ تراورتن شکلاتی موجدار

به طور کلی سنگ های تراورتن موجدار از ساب پذیری ضعیف تری از سنگ های بی موج برخوردار هستند، به همین سبب از قیمت پایین تری برخوردار می باشند.با این حال پارامتر های مختلفی بر قیمت سنگ تاثیر می گذارد. قبل از خرید سنگ تراورتن شکلاتی باید به این نکات و پارامتر ها دقت شود. از جمله:

ابعاد و ضخامت سنگ: ارتفاع یا قد و پای سنگ های طولی هرچقدر بیشتر باشد سنگ از قیمت بیشتری برخوردار است. همینطور ضخامت سنگ، البته ضخامت سنگ ها ی طولی معمولا بین 1.7 تا 2 سانت می باشد.

سورت های مختلف سنگ: تراورتن شکلاتی سورت های مختلفی دارد که هر چقدر سنگ سطحی یکدست تر و بدون لکه و غده داشته باشد، سنگ از قیمت بیشتری برخوردار است. سورت های سوپر و ممتاز این سنگ دارای ظاهری بسیار زیبا و کیفیت فوق العاده می باشند.

کیفیت ساب و فرآوری سنگ: سطح سنگ اگر براق باشد، نشان از استفاده ی ساینده های مرغوب در فرآوری آن است. جنس مواد پر کننده رزین در فرآوری سنگ نیز اهمیت بسیاری دارد. زیرا اگر جنس این مواد پر کننده خوب نباشد، با گذشت زمان این مواد پوسته پوسته شده و میریزند و باعث از بین رفت ظاهر زیبای سنگ می شود.

بازرگانی هویدا تولید کننده و ارائه دهنده انواع سنگ های تراورتن و مرمریت با قیمت استثنایی و کیفیت بالای محصولات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط