سنگ تراورتن شکلاتی ممتاز

فهرست مطالب این نوشته

سنگ تراورتن ممتاز شکلاتی دارای زمینه رنگی یکدست و سطح براق می باشد. کیفیت بسیار خوب این سنگ در کنار قیمت مناسب آن از ویژگی های آن است. تراورتن شکلاتی از معادن مختلفی از جمله یزد و کاشان استخراج می شود.

تراورتن شکلاتی ممتاز

سنگ تراورتن ممتاز شکلاتی با زمینه رنگی یکدست و براق و از طرف دیگر کیفیت عالی و تخلخل مناسب همراه است. این سنگ از معادن مختلفی استخراج می شود که از معروف ترین آنها می توان به تراورتن شکلاتی یزد و کاشان اشاره نمود.

به طور کلی سنگ های تراورتن شکلاتی به دو صورت موجدار و بی موج برش داده می شوند. از لحاظ قیمتی نیز این سنگ ها از قیمت مناسبی برخوردار هستند و در بازار به صورت انبوه تولید می گردند.

سنگ های تراورتن یزد جزو مستحکم ترین و با دوام ترین سنگ های تراورتن به حساب می آیند. این سنگ ظاهر بسیار زیبا و یکدست دارد.

سنگ تراورتن کاشان از ظاهر بسیا زیبا و سطح براق برخوردار است. این سنگ نیز کیفیت بسیار خوبی دارد و تخلخل مناسب آن باعث چسبندگی خوب آن با ملات و دیوار نما می شود.

سنگ های تراورتن شکلاتی یزد و کاشان هردو از بهترین سنگ ها می باشند و در نمای مناطق سردسیر و مرطوب نیز قابل استفاده می باشند. این سنگ ها به دلیل کیفیت بسیار خوب، شوره نمی زنند و ماندگاری بسیار بالایی دارند.

موارد استفاده از سنگ تراورتن شکلاتی ممتاز

سنگ های تراورتن سوپر شکلاتی از زمینه رنگی کاملا یکدست و براق برخوردار هستند و بیشترین کاربرد را در نما های رومی و کلاسیک دارند.

از این سنگ می توان در نمای بیرونی ساختمان های مناطق سردسیر، گرمسیر و مرطوب استفاده نمود. دوام و ماندگار بالای این سنگ از مزیت های خوب آن می باشد.

  • نمای بیرونی ساختمان ها، نمای کلاسیک
  • دیوار های داخلی ساختمان
  • سنگفرش محوطه های بیرونی ساختمان و پشت بام
  • محوطه سازی
  • ساخت مصنوعات سنگی، صراحی، آبنما و …

 

خرید سنگ تراورتن شکلاتی

پارامتر های مختلفی بر قیمت سنگ تاثیر می گذارد. قبل از خرید سنگ تراورتن شکلاتی باید به این نکات و پارامتر ها دقت شود. به دلیل نوسانات بازار، قیمت هیچ سنگی در بازار ثابت نبوده و این پارامتر ها باعث تغییر قیمت سنگ ها می شود. از جمله:

ابعاد و ضخامت سنگ: ارتفاع یا قد و پای سنگ های طولی هرچقدر بیشتر باشد سنگ از قیمت بیشتری برخوردار است. همینطور ضخامت سنگ، البته ضخامت سنگ ها ی طولی معمولا بین 1.7 تا 2 سانت می باشد.

سورت سنگ: تراورتن شکلاتی سورت های مختلفی دارد که هر چقدر سنگ سطحی یکدست تر و بدون لکه و غده داشته باشد، سنگ از قیمت بیشتری برخوردار است.

کیفیت ساب و فرآوری سنگ: سطح سنگ اگر براق باشد، نشان از استفاده ی ساینده های مرغوب در فرآوری آن است. جنس مواد پر کننده رزین در فرآوری سنگ نیز اهمیت بسیاری دارد. زیرا اگر جنس این مواد خوب نباشد، به مرور زمان باعث از بین رفت ظاهر زیبای سنگ می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط