سنگ تراورتن رامشه کرم

سنگ تراورتن رامشه ارزان

فهرست مطالب این نوشته

سنگ تراورتن رامشه یکی از سنگ های پرفروش و محبوب بازار با تم رنگی کرم روشن تا تیره می باشد. به طور کلی این سنگ از قیمت ارزان و بسیار مناسبی برخوردار است و از سورت های مختلف آن، در قسمت های بیرونی و داخلی ساختمان استفاده می گردد.


سنگ تراورتن رامشه

تراورتن رامشه دارای زمینه رنگی کرم روشن تا تیره همراه با رگه و هاله های تیره رنگ می باشد. این سنگ پس از طی کردن فرایند فرآوری، در سورت های مختلفی دسته بندی می شود. به دلیل ظاهر زیبا و قیمت بسیار مناسب این سنگ نسبت به سنگ های تراورتن مشابه، سنگ رامشه به یکی از پرفروش ترین سنگ های بازار تبدیل شده است.

از نظر ظاهری، این سنگ شباهت بسیار زیادی به تراورتن حاجی آباد ابروبادی دارد. با این تفاوت که میزان تخلخل سنگ رامشه نسبت به تراورتن حاجی آباد زیاد تر است که این خود یک مزیت برای آن به حساب می آید. قیمت بسیار مناسب این سنگ نیز از دیگر مزیت های خوب این سنگ می باشد.

معدن اصلی این سنگ در استان اصفهان و در شهرستان رامشه قرار دارد.

 

ویژگی های تراورتن رامشه

مهمترین و اصلی ترین ویژگی تراورتن رامشه، تخلخل بالای آن است. این امر سبب می گردد تا سنگ چسبندگی بسیار خوبی با ملات داشته باشد و نیازی به اسکوپ کردن سنگ نیست. به همین دلیل بیشتر از این سنگ در نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود.

از طرفی، تخلخل بالای این سنگ سبب گردیده تا مقاومت فشاری سنگ کمتر از سنگ های مشابه خود باشد. استفاده از این سنگ در مناطق مرطوب و سردسیر توصیه نمی شود. زیرا سبب شوره زدن سنگ و از بین رفتن ظاهر زیبای آن می گردد.

طرح، رنگ و لعابی که این سنگ دارد در کنار قیمت بسیار مناسب و ارزان آن نسبت به سنگ های مشابه، یکی از بهترین ویژگی های این سنگ می باشد.

کاربرد سنگ تراورتن رامشه کرم

با توجه به سورت سنگ، کیفیت و نحوه ی فرآوری آن، از این سنگ در قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شود. به طور کلی تراورتن رامشه به صورت پلاک های عرض 40 طولی و به صورت موجدار و بی موج برش داده می شود. از این سنگ نیز می توان به عنوان سنگ کف قسمت های داخلی و بیرونی ساختمان، به شرط اینکه ضخامت سنگ  مناسب باشد، استفاده نمود.

  • نمای بیرونی ساختمان
  • استفاده به عنوان سنگ پشتکاری
  • سنگ کف قسمت های داخلی و بیرونی ساختمان
  • محوطه سازی ها
  • ساخت مصنوعات سنگ و صراحی یا نرده سنگی

 

قیمت سنگ تراورتن رامشه

با توجه به سورت بندی های مختلفی که این سنگ دارد، قیمت آن نیز متفاوت می باشد.میزان تخلخل سنگ و کیفیت آن نیز بر قیمت آن تاثیر بسیار زیادی می گذارد. در بحث فرآوری سنگ، هرچقدر ساب سنگ بیشتر باشد سنگ صیقلی تر و براق تر می گردد و قیمت آن بیشتر است. نحوه برش سنگ به صورت موجدار و بی موج نیز می تواند بر قیمت سنگ تاثیر بگذارد. میزان تخلخل سنگ نیز هرچقدر کمتر باشد، سنگ از مقاومت فشاری بالاتری برخوردار است و قیمت آن نیز بیشتر است.

اما به طور کلی این سنگ از قیمت بسیار مناسبی نسبت به سنگ های تراورتن مشابه خود دارد و در دسته ی سنگ های تراورتن ارزان قرار دارد. از سورت های ضعیف تر آن بیشتر برای مصارف نما های پشتکاری استفاده می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط