خرید سنگ تراورتن رامشه

فهرست مطالب این نوشته

تراورتن رامشه یکی از معروف ترین و پرفروش ترین سنگ های تراورتن بازار است که با قیمت بسیار مناسب و ارزانی همراه می باشد. تم رنگی این سنگ کرم روشن تا تیره همراه با رگه های طوسی رنگی می باشد.


سنگ تراورتن رامشه

تراورتن رامشه با تم رنگی کرم روشن تا تیره همراه با رگه ها و هاله های صورتی و یا طوسی رنگ می باشد. این سنگ همانند سایر سنگ های تراورتن، با توجه به رنگ و میزان رگه های سطح سنگ در سورت های مختلف تقسیم بندی می شود. به طور کلی سنگ تراورتن رامشه از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به تراورتن حاجی آباد دارد. با این تفاوت که میزان تخلخل سنگ رامشه زیاد می باشد و به همین سبب مقاومت فشاری آن پایین است. از لحاظ قیمتی نیز تراورتن رامشه قیمت بسیار مناسب و ارزان تری نسبت به سنگ های مشابه خود دارد و به همین سبب تبیدل به یکی از پرفروش ترین سنگ های تراورتن بازار گردیده است.

 

ویژگی های تراورتن رامشه

مهمترین و اصلی ترین ویژگی تراورتن رامشه، تخلخل بالای آن است. این امر سبب می گردد تا سنگ چسبندگی بسیار خوبی با ملات داشته باشد و نیازی به اسکوپ کردن سنگ نیست. به همین دلیل بیشتر از این سنگ در نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود.

از طرفی، تخلخل بالای این سنگ سبب گردیده تا مقاومت فشاری سنگ کمتر از سنگ های مشابه خود باشد. استفاده از این سنگ در مناطق مرطوب و سردسیر توصیه نمی شود. زیرا سبب شوره زدن سنگ و از بین رفتن ظاهر زیبای آن می گردد.

طرح، رنگ و لعابی که این سنگ دارد در کنار قیمت بسیار مناسب و ارزان آن نسبت به سنگ های مشابه، یکی از بهترین ویژگی های این سنگ می باشد.

کاربرد سنگ تراورتن رامشه ممتاز

معمولا سنگ های تراورتن در بازار به صورت پلاک های عرض 40 طولی و در دو نوع موجدار و بی موج تولید می گردند. از سنگ های تراورتن رامشه در ابعاد فرشی با ضخامت مناسب نیز می توان به عنوان سنگ کف محوطه های بیرونی و داخلی استفاده نمود.

  • نمای بیرونی ساختمان
  • دیوار های داخلی ساختمان
  • محوطه سازی ها
  • ساخت نرده سنگی و یا صراحی
  • سنگ نمای پشتکاری

 

خرید سنگ تراورتن رامشه

با توجه به سورت بندی های مختلفی که این سنگ دارد، قیمت آن نیز متفاوت می باشد.میزان تخلخل سنگ و کیفیت آن نیز بر قیمت آن تاثیر بسیار زیادی می گذارد. در بحث فرآوری سنگ، هرچقدر ساب سنگ بیشتر باشد سنگ صیقلی تر و براق تر می گردد و قیمت آن بیشتر است. نحوه برش سنگ به صورت موجدار و بی موج نیز می تواند بر قیمت سنگ تاثیر بگذارد. میزان تخلخل سنگ نیز هرچقدر کمتر باشد، سنگ از مقاومت فشاری بالاتری برخوردار است و قیمت آن نیز بیشتر است.

اما به طور کلی این سنگ از قیمت بسیار مناسبی نسبت به سنگ های تراورتن مشابه خود دارد و در دسته ی سنگ های تراورتن ارزان قرار دارد. از سورت های ضعیف تر آن بیشتر برای مصارف نما های پشتکاری استفاده می گردد.

 

معدن سنگ رامشه

معدن سنگ تراورتن کرم رامشه در استان اصفهان و در شهر رامشه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط