تراورتن رامشه کرم روشن

خرید سنگ تراورتن رامشه ممتاز

فهرست مطالب این نوشته

تراورتن ممتاز رامشه با تم رنگی کرم روشن همراه با کمترین میزان رگه و هاله های تیره رنگ می باشد. این سنگ به دلیل قیمت بسیار مناسب و چسبندگی خوب با ملات جزء پرفروش ترین سنگ های تراورتن بازار شناخته شده است.


سنگ تراورتن رامشه ممتاز

تراورتن رامشه یکی از معروف ترین و پرفروش ترین سنگ های ساختمانی کرم رنگ در بازار می باشد. این سنگ از تم رنگی کرم با رگه ها و هاله های طوسی و یا صورتی رنگ همراه است. این سنگ مانند سایر سنگ های تراورتن در سورت های مختلف دسته بندی می شود.

تراورتن رامشه ممتاز با تم رنگی کرم روشن و قیمت مناسب، از سنگ های پر کاربرد در نماهای رومی و کلاسیک ساختمان ها می باشد. به طور کلی سنگ های تراورتن رامشه شباهت بسیار زیادی به تراورتن حاجی آباد ابروبادی دارند. با این تفاوت که سنگ رامشه از میزان تخلخل بسیار بالا و مقاومت فشاری پایینی برخوردار است.

 

ویژگی های تراورتن رامشه

مهمترین و اصلی ترین ویژگی تراورتن رامشه، تخلخل بالای آن است. این امر سبب می گردد تا سنگ چسبندگی بسیار خوبی با ملات داشته باشد و نیازی به اسکوپ کردن سنگ نیست. به همین دلیل بیشتر از این سنگ در نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود.

از طرفی، تخلخل بالای این سنگ سبب گردیده تا مقاومت فشاری سنگ کمتر از سنگ های مشابه خود باشد. استفاده از این سنگ در مناطق مرطوب و سردسیر توصیه نمی شود. زیرا سبب شوره زدن سنگ و از بین رفتن ظاهر زیبای آن می گردد.

طرح، رنگ و لعابی که این سنگ دارد در کنار قیمت بسیار مناسب و ارزان آن نسبت به سنگ های مشابه، یکی از بهترین ویژگی های این سنگ می باشد.

موارد استفاده از سنگ تراورتن ممتاز رامشه

این سنگ معمولا در سایز های پلاک عرض 40 طولی با ضخامت های 1.7 تا 2 سانت به صورت موجدار و بی موج تولید می گردد. از این سنگ در سایز های پلاک بیشتر در نما های بیرونی ساختمان ها استفاده می شود.

  • نمای بیرونی ساختمان
  • دیوار های داخلی ساختمان
  • محوطه سازی ها
  • ساخت نرده سنگی و یا صراحی
  • نمای پشتکاری ساختمان ها

 

قیمت سنگ تراورتن رامشه  سوپر

با توجه به سورت بندی های مختلفی که این سنگ دارد، قیمت آن نیز متفاوت می باشد.میزان تخلخل سنگ و کیفیت آن نیز بر قیمت آن تاثیر بسیار زیادی می گذارد. در بحث فرآوری سنگ، هرچقدر ساب سنگ بیشتر باشد سنگ صیقلی تر و براق تر می گردد و قیمت آن بیشتر است. نحوه برش سنگ به صورت موجدار و بی موج نیز می تواند بر قیمت سنگ تاثیر بگذارد. میزان تخلخل سنگ نیز هرچقدر کمتر باشد، سنگ از مقاومت فشاری بالاتری برخوردار است و قیمت آن نیز بیشتر است.

اما به طور کلی این سنگ از قیمت بسیار مناسبی نسبت به سنگ های تراورتن مشابه خود دارد و در دسته ی سنگ های تراورتن ارزان قرار دارد. از سورت های ضعیف تر آن بیشتر برای مصارف نما های پشتکاری استفاده می گردد.

 

معدن سنگ تراورتن رامشه

این سنگ معادن مختلفی دارد که اصلی ترین آنها در استان اصفهان و در شهر رامشه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط