سنگ پله ساختمان

فهرست مطالب این نوشته

پله محل رفت و آمد ساکنین یک ساختمان است، و ماهیت جنس پله ها می تواند چوب،فلز،سنگ ویا هر چیز دیگر باشد.استفاده از سنگ برای طراحی پله علاوه بر زیبایی،مقاومت بسیار خوبی را هم دارد.

راه پله ی یک ساختمان،به دلیل اینکه مسیر پر رفت و آمدی می تواند باشد و اینکه فشار بیشتری از پوشش کف را  متحمل می شود،بایستی از مقاومت بسیار خوبی برخوردار باشد.زیرا در اثر گذشت زمان،دچار شکستگی،لب پر شدن و به طور کلی فرسودگی می شود و از بین می رود.به همین دلیل باید جنس پله به گونه ای باشد که انتخاب مناسبی برای این امر باشد.

جنس پله

جنس پله می تواند از فلز،چوب،سنگ و غیره باشد.سنگ علاوه بر زیبایی و تنوع فراوان در رنگ و طرح،دارای مقاومت بسیار خوبی است.

نوع سنگ پله می تواند در شرایط مختلف،متفاوت باشد.زیرا که پله ممکن است در داخل بنا ساخته شده باشد یا در خارج از بنا و فضای بیرون.

عموما سنگ پله علاوه بر زیبایی و سطح براق و روشن،باید ضخامت بالای 3 سانت را داشته باشد تا مقاومت فشاری بالایی داشته باشد.

انواع سنگ پله

 

سنگ پله علاوه بر زیبایی و مقاومت بالا،باید ماندگاری خوبی داشته باشد.

سنگ پله گرانیت

گرانیت دارای مقاومت بسیار بالایی است و می تواند انتخاب خوبی برای سنگ پله باشد.البته گرانیت نسبت به سایر سنگ ها،دارای وزن بالاتری است که باعث افزایش بار مرده ساختمان یا بنا می شود.

سنگ پله مرمریت

انتخاب سنگ مرمریت به عنوان سنگ پله،از پرطرفدار ترین سنگ ها می باشد.دلیل آن هم این است که مرمریت دارای تنوع رنگ و طرح زیادی است،از زیبایی قابل قبولی برخوردار است و دارای مقاومت استانداری می باشد.نظافت سنگ مرمریت آسان و قیمت آن مناسب می باشد.

مرمریت هرسین ،مرمریت خوی و مرمریت دهبید،از بهترین سنگ های پله می باشند.

سنگ پله مرمر

سنگ مرمر تمام فاکتور های لازم برای پله را دارد.سنگ مرمر به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد،عموما در مکان های لوکس و مجلل کاربرد دارد.

از مرمر،مرمریت،گرانیت نیز می توان به عنوان سنگ پله در فضای بیرون هم استفاده کرد.البته باید نوع سنگ و فراوری آن به گونه ای باشد که سنگ مقاومت خوبی در برابر نور آفتاب و شرایط آب و هوایی مختلف را داشته باشد.

 

برای دیدن محصولات سنگ پله ی ما،اینجا را کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید و فروش و صادرات و واردات انواع سنگ و اطلاع از قیمت های آن با ما تماس بگیرید.

موسوی:                    09129529767

www.hoveidastone@gmail.com

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط