سنگ تیشه ای کف پارک

سنگ کف پارک ها

فهرست مطالب این نوشته

از آنجایی که پارک ها جزو فضا های عمومی و پرتردد حساب می شوند، برای کفپوش این فضا باید از متریال هایی مانند سنگ که هم مقاومت کافی را دارند و هم زیبایی، استفاده شود. سنگ کف پارک ها علاوه بر سطح غیر صیقلی، باید ضخامت مناسبی داشته باشند.


محوطه سازی پارک ها

پارک ها جزو فضا های عمومی و پر تردد به حساب می آیند. از این رو زیبایی فضای پارک ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای کفسازی پارک ها با سنگ های تزیینی، به دلیل پر تردد بودن این مکان ها، باید از سنگی استفاده شود که علاوه بر زیبایی، مقاومت کافی را نیز داشته باشد. در بین تمام متریال های ساختمانی، سنگ های طبیعی تنها گزینه ای هستند که سالیان سال می توانند دوام و ماندگاری داشته باشند بدون آنکه ظاهر زیبای خود را از دست بدهند.

از آنجایی که فضا های سبز پارک ها، شامل درخت، چمن و گل یا گیاه است، از این رو سنگی که استفاده می شود باید حس و حال طبیعی بودن را به فضا ببخشد.

 

ویژگی های لازم سنگ کف پارک ها

سنگی که به عنوان کفپوش پارک ها استفاده می شود، در معرض هر گونه عامل خارجی همچون رطوبت، سایش، ضربه، مواد شیمیایی و … است. به همین دلیل سنگ مورد استفاده باید ویژگی ها و مزیت های لازم را داشته باشد تا به تواند سالیان سال عمر کند.  

این سنگ ها باید مقامت بالایی نسبت به فشار، ضربه و سایش داشته باشند. غالبا از سنگ هایی با ضخامت کافی برای معمولا 3 سانت در این فضا ها استفاده می شود.

سنگ مورد استفاده باید نسبت به عوامل مختلف جوی همچون باران و یا رطوبت مقاوم باشد و جذب آب آن ناچیز باشد. 

معمولا سطح سنگ ها باید زبر باشد یا به گونه ای باشد که مانع از لیز خوردن مردم در هنگام بارندگی و خیس شدن سنگ شود.

بهتر است سنگ مورد استفاده در فضا های سبز، حس کلاسیک و طبیعی بودن را به فضا ببخشد.

 

متریال های قابل استفاده به عنوان کفپوش پارک ها

سنگ های مکعبی شکل که بیشترین کاربرد را در فضا های عمومی به عنوان کفپوش دارند. ابعاد این سنگ ها معمولا 10×10 می باشد. بهترین و با دوام ترین جنس این سنگ ها، گرانیت ها می باشند.

این سنگ ها نیز می تواند گزینه ی خوبی برای محوطه سازی ها و کفسازی ها باشد. ابعاد این سنگ ها نامنظم است و به صورت اسلیت یا ورقه ای می باشد.

کاپراسلیت نوعی سنگ قهوه ای از جنس سنداستون یا شبه گرانیت می باشد. سطح این سنگ ها غیر لغزنده است و مقاومت بی نظیر این سنگ ها نسبت به هر گونه عامل خارجی از بهترین مزیت های آن می باشد. این سنگ به دلیل تم رنگی جذاب، حس بسیار خوبی به فضای اطراف خود منتقل می کند. این سنگ ها را می توان در هر ابعادی که شما سفارش میدید، تولید کرد.سنگ کاپراسلیت قهوه ای

سنگ های تیشه ای به دلیل سطح ناهموار، اصطکاک کافی را فراهم می کند و مانع از سر خوردن می شود. مرمریت لاشتر تیشه ای یا سنگ چینی لایبید که به صورت تیشه ای در ضخامت کافی فرآوری می شود، نیز می توانند گزینه های خوبی برای استفاده به عنوان سنگفرش محیط های پر تردد باشند.

سنگ تیشه ای هتن آباد

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

سنگ تراورتن کرم روشن تکاب سورت سوپر پلاس
اخبار و مقالات

بهترین سنگ تراورتن نما

تراورتن ها بهترین گزینه برای استفاده در نما های بیرونی ساختمان ها محسوب می شوند که در تم های رنگی سفید، کرم، عسلی، شکلاتی، قرمز،

ادامه مطلب »