سنگ مرمریت لاشتر ممتاز

فهرست مطالب این نوشته

مرمریت لاشتر ممتاز یکی از محبوب ترین سنگ های مرمریت مشکی بازار است که خطوط سفید رنگ در سطح آن پراکنده شده است. این سنگ در انواع مختلف صیقلی، چرمی، بوش همر و … فرآوری می شود.


سنگ مرمریت لاشتر ممتاز

سنگ مرمریت لاشتر به دلیل کیفیت خارق العاده و طرح و نقش زیبا یکی از معروف ترین و پرطرفدار ترین سنگ های ایران و جهان است. به دلیل شباهت بسیار زیاد این سنگ به سنگ پیترا گری ایتالیا، مرمریت لاشتر تبدیل به یکی از سنگ های صادراتی ایران گردیده است و به کل دنیا صادر می گردد.

به طور کلی مرمریت لاشتر پس از برش و فرآوری در دو سورت گرید A  و گریدB  تقسیم بندی می شود. سنگ های گریدA  از سورت بندی بسیار عالی و یکدست برخوردار هستند و قیمت بالاتری نیز دارند. سنگ لاشتر ممتاز همان سنگ مرمریت گریدB  می باشد. این بدان معنا است که خطوط سفید رنگ در سطح سنگ گاها زیاد و یا نامنظم می باشد.

فرآوری به صورت صیقلی، چرمی، تیشه ای، بوش همر، هوند، بادبر و … به دلیل مقاومت بسیار عالی این سنگ بر آن انجام می گیرد.

ویژگی های سنگ مرمریت مشکی لاشتر

این سنگ از جنس و بافتی بسیار محکم و بادوام تشکیل شده است و جذب آب بسیار پایین آن سبب ماندگاری بالای آن نیز شده است. یکی دیگر از ویژگی های سنگ لاشتر، سورت بندی راحت آن است که در کارخانه ها به راحتی این کار انجام می گیرد.

 • استحکام بسیار عالی و تراکم بسیار بالا
 • جذب آب بسیار پایین
 • مقاومت فشاری بسیار بالا
 • مقاومت سایشی بسیار خوب
 • سورت بندی راحت
 • نظافت آسان
 • ماندگاری بالا

 

 

کاربرد سنگ مرمریت لاشتر گریدB

از این سنگ به دلیل طرح و نقش بسیار خاص و زیبایی که دارد، با ابعاد مختلف اسلب، تایل و پلاک در تمام قسمت های مختلف ساختمان استفاده می کنند. فرآوری های مختلفی که بر روی این سنگ انجام می شود جهت استفاده از آن در قسمت های خاص ساختمان می باشد. البته باید اشاره نمود به این مورد که این سنگ یکی از مهم ترین محصولات صادراتی ایران می باشد که به کشور های مختلف جهان صادر می گردد.

 • اسلب لاشتر برای تمام بخش های داخلی ساختمان
 • سنگ لاشتر بادبر و گیوتین جهت نمای داخلی و بیرونی
 • مرمریت لاشتر سابیده  جهت استفاده به عنوان سنگ کف و دیوار های داخلی
 • مرمریت لاشتر بوش همر در فضا های بیرونی ساختمان

 

معدن سنگ مرمریت لاشتر

معدن این سنگ با استخراج ماهیانه 3000 تن و ذخیره حدود 360،000 تن مرمریت لاشتر در استان اصفهان و در فاصله 35 کیلومتری جنوب اصفهان در منطقه لاشتر قرار گرفته است. این سنگ جزء محبوب ترین سنگ های مرمریت در جهان قرار دارد و در ابعاد اسلب با ضخامت های مختلف به تمام کشور های دنیا صادر می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

مرمریت دهبید مشکی صادراتی
مرمریت

مرمریت مشکی دهبید

یکی از براق ترین و زیبا ترین سنگ های مرمریت ، مرمریت مشکی دهبید است طرح و نقش بی نظیر و قیمت بسیار مناسبی دارد.

ادامه مطلب »
مرمریت دهبید مشکی صادراتی
مرمریت

مرمریت دهبید مشکی صادراتی

سنگ مرمریت دهبید مشکی صادراتی، زمینه رنگی یکدست با خطوط بسیار کم اسپایدری طلایی دارند که از محبوب ترین سنگ های مرمریت ایران شناخته می

ادامه مطلب »