مرمریت سیسیلی ارومیه

سنگ مرمریت سیسیلی ارومیه

فهرست مطالب این نوشته

سنگ مرمریت سیسیلی ارومیه با تم رنگی کرم روشن می باشد که رگه های ریز قهوه ای رنگ در آن مشاهده می شود. این سنگ با نام مرمریت سیسیلی در بازار شناخته شده است که به دلیل استحکام بی نظیر آن، شهرت فرآوانی پیدا کرده است. 


سنگ مرمریت سیسیلی ارومیه

سنگ مرمریت ارومیه با تم رنگی کرم و کرم روشن می باشد که در سطح آن ریز موج های کوتاه و رگه های تیره رنگ قهوه ای مشاهده می شود. این سنگ در بازار با نام مرمریت سیسیلی نیز شناخته می شود و به آن مرمریت سیسیلی ارومیه می گویند.

مرمریت سیسیلی ارومیه جزء مستحکم ترین سنگ های مرمریت به حساب می آید، از این رو در قسمت های پرتردد داخلی ساختمان بیشترین کاربرد را دارد. این سنگ به دو صورت صیقلی و تیشه ای و در ابعاد مختلف تولید می شود. برخی از لکه های موجود در سطح این سنگ ناشی از وجود فسیل در بافت سنگ می باشد که باعث زیبایی دوچندان سنگ شده است. از نظر کیفی و ظاهری، این سنگ شباهت بسیار زیادی به مرمریت پرطاووسی ارسنجان دارد.

سنگ مرمریت فرشی ارومیه

ویژگی سنگ مرمریت ارومیه

مهمترین ویژگی این سنگ، استحکام بسیار بالای آن است که سبب گردیده تا اکثر طراحان و سازندگان از این سنگ استفاده کنند. از دیگر ویژگی های این سنگ می توان اشاره نمود به:

مرمریت ارومیه از بافت بسیار متراکمی برخوردار است تخلخلی در بافت این سنگ مشاهده نمی شود. به همین سبب از مقاومت فشاری بسیار بالا و مقاومت سایشی خوبی برخوردار است. این سنگ نسبت به ضربه نیز مقاوم است و در مکان های پرتردد از آن استفاده می شود.

این سنگ جذب آب ناچیزی دارد و می توان از آن به عنوان سنگ کف محوطه سازی ها استفاده نمود. مرمریت ارومیه به دلیل کیفیت بسیار خوب، به دو روش صیقلی و تیشه ای فرآوری می شود که از سنگ های مرمریت تیشه ای ارومیه برای محوطه های بیرونی استفاده می شود.

ساب پذیری فوق العاده خوب از دیگر ویژگی های مرمریت سیسلی می باشد. سطح این سنگ براق و درخشان است و به دلیل تم رنگی روشن آن، نور را به خوبی منعکس می کند و گزینه ی خوبی برای استفاده در فضا های داخلی ساختمان محسوب می گردد.

مرمریت سیسیلی ارومیه سورت بندی بسیار زیادی ندارد و در مجموعه بازرگانی سنگ هویدا، به صورت انبوه و در ابعاد مختلف داخلی و صادراتی تولید می شود. بازرگانی هویدا با تامین این سنگ با قیمت رقابتی، آماده همکاری با سازندگان و انبارداران می باشد.

 

موارد استفاده از سنگ مرمریت سیسیلی ارومیه

این سنگ در کارخانجات در ابعاد عرض 40 طولی، ابعاد مختلف تایل با ضخامت 2 و 3 سانت و سایز های مختلف پله به صورت صیقلی فرآوری می شود. مرمریت ارومیه به صورت تیشه ای و به اصطلاح تیشه الگویی نیز فرآوری می شود و در محوطه های بیرونی استفاده می شود. در فضا های داخلی با تلفیق این سنگ با سنگ های مشکی همچون مرمریت اسپایدر ، می توان دکوراسیون های زیبایی را طراحی نمود.

  • دیوار های داخلی ساختمان
  • سنگ کف مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی
  • سنگ پله و بدنه دیوار پله
  • بدنه دیوار پارکینگ ساختمان
  • سنگفرش محوطه های بیرونی ساختمان
  • سرویس های بهداشتی
  • دکوراسیون داخلی ساختمان های اداری و مسکونی

سنگ مرمریت ارومیه سوپر

قیمت سنگ مرمریت ارومیه

پارامتر های بسیار زیادی در تعیین قیمت سنگ های مرمریت تاثیر گذار هستند که در قیمت گذاری مرمریت ارومیه نیز موثر است. به عنوان مثال هر چقدر سطح این سنگ سفید تر و بدون لکه و رگه باشد، قیمت سنگ افزایش پیدا می کند. به اصطلاح سورت های سوپر از ظاهر یکدست و بسیار زیبایی برخوردار هستند که قیمت آنها نیز بیشتر است. ابعاد و ضخامت سنگ ها هر چقدر بیشتر باشد، قیمت سنگ افزایش می یابد. ارتفاع سنگ های پلاک طولی اگر بلند باشد، نشان از سلامت سنگ و کیفیت بسیار خوب آن می باشد و در دسته سنگ های شمش قرار می گیرد.

کیفیت ساب از دیگر معیار های بسیار مهم تعیین قیمت می باشد. هر چقدر ساینده های سطح سنگ در کارخانه، کیفیت مرغوب تری داشته باشند، سنگ سطح براق و درخشان تر می گردد و بر قیمت سنگ تاثیر گذار است. کیفیت فرآوری نیز بسیار مهم است و بر طول عمر و ماندگاری سنگ می افزاید.

کیفیت برش سنگ نیز بسیار مهم است. سنگ های تایل باید چهار گوشه ای گونیا داشته باشند و نباید لب پر یا ترک خوردگی داشته باشند. اگر گوشه سنگ های تایل یا فرشی گونیا باشد، هنگام قرار گیری در کنار یکدیگر، بین آنها فاصله ایجاد نمی شود که نشان از کیفیت و دقت برش می باشد. 

 

معدن سنگ مرمریت سیسیلی

معدن این سنگ همانطور که از نام آن پیداست در استان آذربایجان غربی و در نزدیکی شهرستان ارومیه قرار دارد. برای سفارش خرید این سنگ جهت مصرف در داخل یا صادرات، می تونید با ما تماس بگیرید. از دیگر سنگ های مشابه باکیفیت می توان اشاره کرد به:

سنگ مرمریت سمیرم، مرمریت کرم خوی، مرمریت هرسین سوپر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

مرمریت دهبید مشکی صادراتی
مرمریت

مرمریت مشکی دهبید

یکی از براق ترین و زیبا ترین سنگ های مرمریت ، مرمریت مشکی دهبید است طرح و نقش بی نظیر و قیمت بسیار مناسبی دارد.

ادامه مطلب »
مرمریت دهبید مشکی صادراتی
مرمریت

مرمریت دهبید مشکی صادراتی

سنگ مرمریت دهبید مشکی صادراتی، زمینه رنگی یکدست با خطوط بسیار کم اسپایدری طلایی دارند که از محبوب ترین سنگ های مرمریت ایران شناخته می

ادامه مطلب »