مشخصات سنگ مرغوب

فهرست مطالب این نوشته

سنگ ها بر اساس کاربردی که در ساختمان دارند،مصارف ویژه ای نیز دارند.یکی از مطالبی که از اهمیت خاصی برخوردار است،این است که بدانیم کدام سنگ و با چه جنسی،برای کدام قسمت یک ساختمان کاربرد دارد.

سنگ های ساختمانی یک عامل بسیار مهم و تعیین کننده در استحکام و زیبایی ساختمان می باشند.انتخاب درست سنگ ساختمانی برای قسمت خاصی از ساختمان،باعث افزایش عمر مفید ساختمان می گردند.

سنگ خوب دارای خصوصیاتی است که باید به آنها هنگام خرید توجه کرد :

ظاهر سنگ ساختمانی

ظاهر سنگ یکی از ویژگی های بسیار مهم سنگ است که سنگ باید بتواند بر اثر غییرات آب و هوا و یا در برابر نفوذ آب واکنش نشان ندهد و تغییر نکند.سنگ خوب باید بتواند پولیش خوبی دریافت کند.

بافت و ظاهر سنگ

بافت سنگ باید یکنواخت و متراکم باشد و عاری از هرگونه حفره،ترک و یا لکه.البته برخی از سنگ ها به دلیل نحوه تشکیل آنها،دارایی ویژگی هایی هستند.مانند سنگ تراورتن که دارای تخلخل است.

مقاومت و استجکام سنگ

سنگ ها با تخلخل کمتر،ویا با ضخامت بیشتر،البته بسته نوع جنس آن،دارای استحکام بیشتر در برابر بارهای وارده به آن می باشند.برخی سنگ ها دارای مقاومت و سختی بالایی هستند زیرا که به سادگی به روی این سنگ ها خط و خش نمی افتد.

طول عمر سنگ

دوام سنگ،به ساختار بدنی آن بستگی دارد.فرضا یک سنگ متخلخل به سرعت تجزیه می شود.زیرا آب جذب شده منجمد و منبسط میشود و منجر به ترک خوردگی سنگ می شوند.البته مواد شیمیایی که در پردازش سنگ صورت می گیرد مثلا رزین ها،این مواد به طول عمر سنگ کمک بسیار زیادی می کند.

وزن مخصوص سنگ ها

با توجه به کارایی سنگ،وزن مخصوص سنگ نیز می تواند کم یا زیاد باشد.مثلا برای استفاده از سنگ نما،از سنگی استفاده می شود که سبک باشد و همچنین خاصیت چسبندگی خوب.

 

عایق در برابر صدا،آتش

سنگ ها دارای ویژگی های متفاوتی هستند.برخی سنگ ها مقاومت خوبی در برابر آتش هستند و برخی دیگر ،بسیار آسیب پذیر.

سنگ ها بر اساس مشخصات متفاوتی که دارند،در مکان های مختلفی از ساختمان استفاده می شوند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید و فروش و صادرات و واردات انواع سنگ و اطلاع از قیمت های آن با ما تماس بگیرید.

موسوی:                 09129529767

www.hoveidastone@gmail.com

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

فروش عمده سنگ ساختمانی

یکی از پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی،سنگ می باشد.سنگ های ساختمانی انواع مختلفی دارند که بر اساس نوع و جنس،کاربرد های گوناگونی دارند.سنگ های تراورتن،مرمریت،گرانیت بیشترین

ادامه مطلب »

سنگ ساختمانی ارزان

سنگ های ساختمانی با توجه به نوعی که دارند،کیفیت،اندازه ی برش و . . .،قیمت گذاری می شوند.مجموعهه سنگ هویدا،با ارائه ی مشاوره،فروش و ارسال

ادامه مطلب »