سنگ کوبیک گرانیت

سنگ کوبیک گرانیت با قیمت بسیار مناسب و ارزان

فهرست مطالب این نوشته

سنگ کوبیک گرانیت نوعی سنگ مکعبی شکل است که به عنوان سنگفرش برای محوطه سازی استفاده می شود. این سنگ مقاومت بسیار بالایی دارد و ماندگاری بسیار خوب آن سبب گردیده تا یکی از گزینه های بسیار خوب برای سنگفرش های مکان های پر رفت و آمد باشد.


سنگ کوبیک چیست؟

سنگ کوبیک نوعی سنگ مکعبی شکل ( معمولا از جنس گرانیت ) است که به عنوان قدیمی ترین سنگفرش ایرانی شناخته می شود. از سنگ های کوبیک به دلیل مقاومت بسیار بالا جهت محوطه سازی پارک ها، ویلا ها، جوی آب، آبنما ها و دیوار چنی ها استفاده می شود. البته ناگفته نماند که با توجه به کاربرد و فضای مورد نظر، می توان از سایر سنگ های مرمریت و تراورتن در تولید سنگ کوبیک استفاده کرد.معمولا سنگ های کوبیک را از ضایعات به جا مانده از کوپ سنگ ها تولید می کنند. برای آشنایی با روش تولید سنگ کوبیک، مقاله ای که در رابطه با آن نوشته ایم را بخوانید.

سنگ های کوبیک معمولا در ابعاد 10×10×10 و یا 10×10 با ضخامت 5 سانت تولید می شوند. این سنگ ها به صورت تنی به فروش می رسد که میانگین هر تن 6 تا 9 متر مربع را پوشش می دهد که البته به ضخامت سنگ نیز بستگی دارد. از انواع مختلف کوبیک می توان اشاره کرد به:

  • سنگ کوبیک لاشتر
  • کوبیک گرانیت مشکی نطنز ( به عنوان مقاوم ترین سنگ کوبیک بازار )
  • سنگ کیوبیک لایبید
  • کیوبیک تراورتن در رنگ های مختلف
سنگ کوبیک رنگی

برخی ویژگی سنگ های کوبیک گرانیت

سنگ های کیوبیک جزء بادوام ترین سنگ های ساختمانی محسوب می شوند و بهترین گزینه برای مکان های پر رفت و آمد است. این سنگ ها دارای برخی ویژگی بسیار خوب می باشند. به عنوان مثال:

سطح بدون ساب و صیقلی این سنگ ها مانع از سُر خوردن افراد می شود. این سنگ ها سطحی زبر دارند که باعث ایجاد اصطکاک شده و جلوی لیز خوردن افراد در هنگام بارندگی را می گیرد.

یکی از ویژگی های بسیار خوب این سنگ ها، عدم انعکاس نور از خود می باشد. سنگ های کیوبیک نور و گرما را منعکس نمی کنند و مخصوص فضای های عمومی مثل پارک ها می باشند.

اجرای این سنگ ها بسیار آسان و سریع می باشد. قیمت سنگ های گرانیت کیوبیک مقرون به صرفه می باشد و به عنوان ارزان ترین و مستحکم ترین سنگفرش در محوطه سازی ها محسوب می شود.

استحکام و مقاومت بالا در شرایط مختلف آب و هوایی از مزیت های بسیار خوب این سنگ ها می باشد. این سنگ ها نیازی به زیر سازی به علت ضخامت زیاد و مناسب ندارند. 

به دلیل شیار هایی که در بین این سنگ در اجرا بوجود می آید، آب به سطح زمین نفوز کرده و روی سنگفرش آب جمع نمی شود.

سنگ کوبیک با قیمت مناسب

کاربرد سنگ کوبیک گرانیت نطنز

از این سنگ ها به قیمت بسیار مناسب و ماندگاری بسیار بالا، نه تنها در محوطه سازی ها و پارک ها استفاده می شود، بلکه در صنعت ساختمان نیز کاربرد دارد. به عنوان مثال، به دلیل استحکام و مقاومت فشاری بسیار بالای سنگ های کیوبیک، از آنها به عنوان سنگ کف پارکینگ و رمپ پارکینگ استفاده می شود. از دیگر کاربرد های این سنگ باید اشاره کرد به:

  • رمپ ها و سرعت گیر ها
  • سنگفرش مکان های عمومی پر تردد مانند پارک ها
  • محوطه سازی باغ ها و ویلا ها
  • اماکن تاریخی
  • استفاده به عنوان سنگفرش قسمت های بیرونی ساختمان در مناطق سردسیر

استفاده از این سنگ ها به عنوان محوطه سازی باغ ها و ویلا ها با تلفیق سنگ طرح چوب در بدنه دیوار، فضای کلاسیک و جذابی را می توان طراحی کرد. بازرگانی سنگ هویدا با ارائه فروش سنگ گرانیت کوبیک در سفارشات با متراژ و تناژ نامحدود، آماده همکاری با سازندگان و پیمانکاران می باشد.

سنگ کوبیک مصنوعی

سنگ کوبیک مصنوعی

امروزه سنگ های کوبیک در ابعاد مختلف 10×10 با ضخامت 3 سانت نیز به صورت مصنوعی در رنگ های مختلف مشکی، سفید و … تولید می شوند. این محصولات مقاومت فوق العاده بالایی دارند و نسبت به مواد شیمیایی نیز مقام هستند. سنگ های کوبیک مصنوعی وزن سبکتری نسبت به سنگ های طبیعی دارند و قیمتشان تقریبا نصف سنگ های طبیعی است. این محصولات جذب آب صفر دارند و نسبت به رطوبت، بسیار مقاوم هستند.

از این سنگ ها می توان به عنوان جایگزین سنگ های کوبیک طبیعی در مکان های پر رفت و آمد استفاده نمود. زیرا این سنگ ها طول عمر بسیار بالایی دارند و از نظر قیمتی، بسیار مقرون به صرفه هستند. برای تهیه ی کوبیک مصنوعی 10×10 با ضخامت سه سانت می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

خرید سنگ کوبیک با قیمت مناسب
سنگ کوبیک

تولید سنگ کوبیک

سنگ کوبیک به سنگ های مکعبی شکل گفته می شود که در محوطه سازی های فضا های عمومی و پارک ها، استفاده می شود. جنس

ادامه مطلب »