سنگ دیوار

فهرست مطالب این نوشته

سنگ های دیوار به دسته بندی های مختلفی اعم از دیوار های داخلی و دیوار های خارجی تقسیم بندی می شوند. لزوما جنس سنگ فضا های داخلی نمی تواند با فضا های خارجی یکی باشد.

سنگ های دیوار با توجه به نوع کاربری شان می توانند جنس های مختلفی داشته باشند. به طور کلی دیوار ها به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

1-   فضا های خارجی و دیوار های خارجی

2-   فضا های داخلی ( دیوار لابی، پارکینگ، راه پله و …)

 

سنگ دیوار حیاط و دیوار خارجی ساختمان

به علت مجاور بودن دیوار های بیرونی و دیوار حیاط با تغییرات آب و هوایی و همچنین مشکلات هوازدگی و رطوبت و … ، باید در انتخاب سنگ دقت مناسبی داشته باشیم.

به طور کلی سنگ های تراورتن از قدیم تا به امروز، جزو برترین سنگ های مورد استفاده در دیوار های حیاط و فضا های خارجی ساختمان ها است. زیرا که این سنگ علاوه بر بافت متخلخل که باعث چسبندگی بهتر با ملات می شود، دارای تنوع رنگی بسیار زیادی است.

البته از برخی سنگ های گرانیت و چینی نیز در بدنه دیوار های خارجی استفاده می شود اما به دلیل وزن مخصوص بیشتر نسبت به سنگ های تراورتن، استفاده از سنگ های تراورتن  توصیه می شود.

 

سنگ دیوار فضا های داخلی

برای فضا های داخلی می توان از انواع سنگ گرانیت، مرمریت، چینی، مرمر و تراورتن استفاده نمود.

به این نکته توجه شود که در فضا های مرطوب مانند دیوار های حمام و سرویس بهداشتی بهتر است از سنگ های مرمر، گرانیت و یا چینی استفاده کرد زیرا که این سنگ ها در برابر رطوبت و مشکلاتی از قبیل هوازدگی بسیار مقاوم هستند.

 

سنگ دیوار پارکینگ

برای دیوار های پارکینگ می توان از انواع مختلف سنگ استفاده نمود. از آن جایی که فضای پارکینگ ها معمولا با سقف کوتاه تر و نور کم هستند، از این رو توصیه می شود از سنگ های روشن برای این محیط استفاده کنید. استفاده از سنگ های روشن نه تنها باعث روشن تر شدن فضا و دلباز تر شدن می شود، بلکه به طور محسوس خطر برخورد خودرو ها با دیوار را هنگام پارک و جابجایی کاهش می یابد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر ، مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت انواع سنگ ساختمانی با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش: حسین موسوی
شماره تلفن همراه : 09129529767
ایمیل: www.hoveidastone@gmail.com
آدرس صفحه اینستاگرام: Hoveyda.stone@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

سنگ ترامیت میاندوآب
اخبار و مقالات

ترامیت سفید ارزان

لایم استون ها یا همان سنگ های ترامیت نوعی سنگ آهکی هستند که در صنعت ساختمان کاربرد های مختلفی دارند. اگر به دنبال خرید سنگ

ادامه مطلب »