سنگ مرمریت ارومیه

قیمت سنگ مرمریت ارومیه

فهرست مطالب این نوشته

مرمریت ارومیه با زمینه رنگی کرم روشن و رگه های ریز تیره، از مستحکم ترین سنگ های مرمریت محسوب می شود. قیمت سنگ مرمریت ارومیه در مقایسه با سنگ های مشابه خود نیز بسیار مناسب است.


سنگ مرمریت ارومیه

سنگ مرمریت ارومیه با تم رنگی کرم روشن و رگه های ریز تیره و قهوه ای رنگ می باشد. این سنگ به عنوان یکی از مستحکم ترین سنگ های مرمریت محسوب می شود که از قیمت بسیار مناسبی برخوردار می باشد.

این سنگ در بازار با برند مرمریت سیسیلی شناخته شده است. گاها در سورت های ضعیف این سنگ، لکه هایی تیره رنگ مشاهده می شود که منشاء آن وجود فسیل می باشد. این سنگ از نظر ویژگی شبیه سنگ مرمریت سفید هرسین می باشد با این تفاوت که قیمت سنگ مرمریت ارومیه تا حدودی ارزان تر از سنگ هرسین است.

 

ویژگی های مرمریت سیسیلی ارومیه

سنگ مرمریت سیسیلی ارومیه یکی از بهترین و باکیفیت ترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود که از استحکام فوق العاده بالایی برخوردار است. از ویژگی های کلی این سنگ باید اشاره نمود به:

تراکم بسیار بالای این سنگ و عدم وجود خلل و فرج در بافت آن، سبب گردیده تا از مقاومت فشاری و سایشی بسیار بالایی برخوردار باشد. این سنگ در برابر خط و خش و یا سایش نیز بسیار مقاوم است و در مکان های پر رفت و آمد از آن استفاده می شود.

ساب پذیری این سنگ فوق العاده خوب می باشد و سطح آن براق و درخشان است. تم رنگی روشن و سطح براق آن، از مزیت های بسیار خوب مرمریت ارومیه محسوب می شود.

این سنگ جذب آب بسیار ناچیزی دارد و نسبت به رطوبت بسیار مقاوم است. مرمریت سیسیلی ارومیه به دلیل ساختار بسیار خوب و ماندگاری بالا، به دو صورت صیقلی و تیشه ای فرآوری می شود.

این سنگ سورت بندی بسیار زیادی ندارد و در سه سورت سوپر، ممتاز و درجه یک دسته بندی می شود. قیمت سنگ مرمریت ارومیه نیز باتوجه به کیفیت بسیار خوب آن، بسیار مناسب است.

 

سنگ مرمریت فرشی ارومیه

موارد استفاده از مرمریت ارومیه

از این سنگ به دلیل ویژگی هایی که دارد می توان در قسمت های داخلی ساختمان استفاده نمود. از جمله:

  • سنگفرش واحد های مسکونی و تجاری
  • بدنه دیوار های داخلی
  • سنگ کف پارکینگ و بدنه دیوار پارکینگ
  • دستگاه پله و بدنه دیوار پله

از سنگ های تیشه ای مرمریت ارومیه می توان به عنوان سنگ محوطه بیرونی ساختمان استفاده نمود. با تلفیق این سنگ با سنگ هایی همچون مرمریت گلدن بلک یا مرمریت مشکی اسپایدر، می توان محیط های داخلی جذابی را بوجود آورد.

 

قیمت سنگ مرمریت ارومیه

پارامتر هایی بر قیمت این سنگ تاثیر می گذارد، از جمله ابعاد و ضخامت سنگ، کیفیت ساب و فرآوری سنگ، کیفیت برش سنگ، گونیا بودن سنگ، سورت سنگ و … هر چقدر ابعاد سنگ بزرگ تر باشد، قیمت سنگ افزایش پیدا می کند. ضخامت سنگ نیز همینطور بر قیمت سنگ تاثیر گذار است. سنگ های تایل یا فرشی، باید چهار گوشه ی آنها گونیا باشد، به طوری که در هنگام قرار گیری در کنار یکدیگر، بین آنها فاصله ایجاد نشود. گونیا بودن سنگ نشان دهنده ی کیفیت دقیق برش سنگ می باشد.

ساب سنگ هر چقدر بهتر باشد، سنگ براق تر و درخشنده تر می گردد. کیفیت فرآوری به معنای استفاده ی مواد رزین یا پرکننده ی باکیفیت می باشد که ماندگای و طول عمر سنگ را افزایش می دهد.

به طور کلی قیمت سنگ مرمریت ارومیه بسیار مناسب است و استحکام فوق العاده آن سبب گردیده تا به یکی از پر فروش ترین سنگ های ساختمانی تبدیل شود. از دیگر نمونه های مشابه می توان اشاره نمود به:

مرمریت سفید سمیرم، سنگ مرمریت خوی و مرمریت دهبید پارادایس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط

مرمریت دهبید مشکی صادراتی
مرمریت

مرمریت مشکی دهبید

یکی از براق ترین و زیبا ترین سنگ های مرمریت ، مرمریت مشکی دهبید است طرح و نقش بی نظیر و قیمت بسیار مناسبی دارد.

ادامه مطلب »
مرمریت دهبید مشکی صادراتی
مرمریت

مرمریت دهبید مشکی صادراتی

سنگ مرمریت دهبید مشکی صادراتی، زمینه رنگی یکدست با خطوط بسیار کم اسپایدری طلایی دارند که از محبوب ترین سنگ های مرمریت ایران شناخته می

ادامه مطلب »