لایمستون اسلام آباد

قیمت سنگ لایم استون

فهرست مطالب این نوشته

دو سنگ لایم استون اسلام آباد و سمیرم با تم رنگی سفید و سطحی کاملا یکدست، جزء محبوب ترین سنگ های ساختمانی می باشند. این سنگ ها از نظر کیفی بسیار خوب و از نظر قیمتی نیز بسیار ارزان می باشند.


سنگ لایم استون چیست

سنگ ساختمانی لایم استون از رسوبات مواد معدنی به نام کلسیت از جنس آهک تشکیل می شود. به همین دلیل این سنگ جزء هر دو دسته سنگ رسوبی و آهکی قرار دارد. در واقع سنگ های لایم استون نوعی از سنگ های مرمریت هستند که کامل نشده اند و زود تر استخراج شده اند. از معروف ترین و پرفروش ترین سنگ های لایم استون بازار، می توان به دو سنگ سفید سمیرم و اسلام آباد اشاره نمود.

 

سنگ لایم استون اسلام آباد

لایم استون اسلام آباد سوپر با زمینه رنگی سفید کاملا یکدست و براق، جزء پرفروش ترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود. معدن این سنگ در استان کرمانشاه و در شهرستان اسلام آباد واقع شده است. به دلیل قیمت بسیار مناسب آن، این سنگ تبدیل به یکی از محبوب ترین محصولات صادراتی ایران گشته است.

سنگ سفید سمیرم

لایم استون سمیرم یکی دیگر از سنگ های آهکی است که به دلیل استحکام فوق العاده بالای آن، به سنگ مرمریت سمیرم نیز شناخته می شود. این سنگ از کیفیت فوق العاده ای برخوردار است و تم رنگی سفید و یکدست آن، از بهترین ویژگی های این سنگ است. معدن این سنگ در استان اصفهان و در شهر سمیرم واقع گردیده است.

ویژگی های سنگ لایم استون سفید

همانطور که در قبل اشاره کردیم سنگ های لایم استون عمر کوتاه تری را در زمین می گذرانند. استخراج زود تر این سنگ ها باعث می شود تا از مقاومت فرسایشی کمتری برخوردار باشند. این بدان معناست که در برابر سایش، ضربه، برخورد با لوازم تیز و … به راحتی خرد می شوند یا ترک بر می دارند.

علاوه بر این جون درصد بالایی از ساختار سنگ های لایم استون از مواد آهکی است، جذب آب بالایی دارند و در قسمت های مرطوب ساختمان نمی توان از آن ها استفاده نمود.

از بهترین ویژگی های لایم استون ها، تم رنگی سفید و یکدست آن در کنار قیمت بسیار مناسب و ارزان نسبت به مرمریت ها و تراورتن ها می باشد.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، با استفاده از مواد پوششی نانو، مشکلات عمده این سنگ، نظیر مقاومت کم آن و … برطرف شده است. از این سنگ ها می توان به عنوان نمای بیرونی ساختمان، دیوار های داخلی، سنگ پله و دستگاه پله، سنگفرش واحد ها، ساخت نرده سنگی و … به کار برد.

 

خرید سنگ لایم استون سفید سمیرم و اسلام آباد

اگرچه سنگ های لایم استون در دسته سنگ های ارزان قیمت بازار قرار دارد، با این حال پارامتر های مختلفی بر قیمت این سنگ تاثیر می گذارد. از جمله:

سورت سنگ: سطح سنگ هر چقدر سفید و یکدست تر باشد و هر چقدر سورت بندی آن دقیق تر باشد، قیمت سنگ بیشتر است.

ابعاد و ضخامت سنگ: به طور کلی سنگ هایی که ابعاد و ضخامت بیشتری دارند، قیمت بالاتری نسبت به سایز های کوچکتر از خود دارند.

کیفیت برش، ساب و فرآوری سنگ: سنگ باکیفیت باید چهار گوشه ی آن گونیا باشد تا در حین استفاده و برش کاری، سبب پرتی زیاد سنگ نشود. سطح سنگ هرچقدر درخشنده تر و براق تر باشد، نشان دهنده ی کیفیت خوب فرآوری آن است.

متراژ سفارش مشتری: متراژ سفارش داده شده توسط مشتری نیز می تواند بر قیمت سنگ تاثیر بیشتری بگذار و تخفیف بیشتری از سنگ فروش بگیرد.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط