سنگ لایم استون اسلام آباد

خرید سنگ لایم استون اسلام آباد

فهرست مطالب این نوشته

لایم استون اسلام آباد با تم رنگی سفید و زمینه رنگی یکدست و جذاب یکی از سنگ های محبوب و پرفروش بازار محسوب می شود. این سنگ از نظر قیمتی بسیار مناسب است و در دسته سنگ های ارزان قیمت بازار قرار دارد.


لایم استون اسلام آباد

سنگ های لایم استون از رسوبات مواد معدنی به نام کلسیت از جنس آهک تشکیل شده اند. در واقع لایم استون ها نوعی سنگ مرمریت هستند که کامل نشده اند و یا می توان گفت که زمان تشکیل شدن آن ها کمتر است. لایم استون اسلام آباد یکی از معروف ترین سنگ های بازار است که دارای تم رنگی سفید و کاملا یکدست می باشد.

به دلیل آهک زیاد این سنگ ها، از نظر مقاومت در برابر ضربه و سایش، ضعیف هستند و نمی توان در هر مکانی به کار برد.

یکی دیگر از سنگ های لایم استون معروف بازار، سنگ سمیرم است. این سنگ به دلیل استحکام و تراکم بسیار بالا به مرمریت سمیرم نیز شناخته می شود.

 

ویژگی های سنگ لایم استون اسلام آباد

همانطور که در قبل اشاره کردیم سنگ های لایم استون عمر کوتاه تری را در زمین می گذرانند. استخراج زود تر این سنگ ها باعث می شود تا از مقاومت فرسایشی کمتری برخوردار باشند. این بدان معناست که در برابر سایش، ضربه، برخورد با لوازم تیز و … به راحتی خرد می شوند یا ترک بر می دارند.

علاوه بر این جون درصد بالایی از ساختار سنگ های لایم استون از مواد آهکی است، جذب آب بالایی دارند و در قسمت های مرطوب ساختمان نمی توان از آن ها استفاده نمود.

از بهترین ویژگی های لایم استون ها، تم رنگی سفید و یکدست آن در کنار قیمت بسیار مناسب و ارزان نسبت به مرمریت ها و تراورتن ها می باشد.

 

کاربرد سنگ لایم استون اسلام آباد

به دلیل ویژگی هایی که این سنگ ها دارند، باید در قسمت هایی از ساختمان استفاده شود که رطوبت کمتر و تردد کمتری دارد استفاده شوند. از این سنگ ها باید در قسمت هایی که ضربه ی کمتری به آنها وارد می شود نیز استفاده شود.

البته امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، با استفاده از مواد پوششی نانو، بخش عمده ای از این مشکلات حل شده است.

  • نمای بیرونی ساختمان مناطق با رطوبت کم
  • دیوار های داخلی ساختمان
  • سنگ کف واحد ها با ضخامت مناسب
  • ساخت نرده سنگی و یا صراحی و دیگر مصنوعات
  • بدنه دیوار پله و سنگ پله

خرید سنگ لایم استون اسلام آباد

به طور کلی سنگ های لایم استون از قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند و در دسته سنگ های ارزان قیمت بازار قرار دارند. اما پارامتر هایی تاثیر گذار بر قیمت سنگ وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

سورت سنگ: مهمترین عامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ سورت و یکدستی سنگ است. سورت های سوپر قیمت بیشتری نسبت به سایر سورت ها دارند.

ابعاد و ضخامت سنگ: هرچقدر ابعاد سنگ و ضخامت آن بیشتر باشد، سنگ قیمت بیشتری دارد.

کیفیت برش و گونیا بودن سنگ: برش سنگ باید دقیق انجام شود و سنگ گونیا باشد تا پرتی زیادی نداشته باشد.

کیفیت ساب و فرآوری سنگ: سنگ هایی که ساب خوبی خورده باشند، دارای سطحی براق و درخشان و یکدست هستند و قیمت بیشتری دارند.

اگر چه این پارامترها بر قیمت سنگ تاثیر بسیار زیادی می گذارد، با این حال لایم استون اسلام آباد قیمت بسیار مناسب و ارزانی دارد.

 

معدن لایم استون اسلام آباد

معدن این سنگ در استان کرمانشاه و در شهرستان اسلام آباد واقع شده است. این سنگ جزء پرفروش ترین محصولات صادراتی ایران نیز محسوب می شود.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط