خرید سنگ تراورتن ارزان

فهرست مطالب این نوشته

سنگ های تراورتن در تم های رنگی بسیار زیادی از جمله طوسی و تیره تا کرم روشن و سفید یافت می شوند. برای خرید یک سنگ تراورتن ارزان، باید یکسری از فاکتور های بسیار مهم را بررسی کرد. مثلا سنگی که قراره خریداری کنید، در منطقه و شهرتان سازگار است یا خیر. در ادامه با برخی از سنگ های تراورتن باکیفیت و ارزان قیمت آشنا خواهیم شد.


سنگ تراورتن ارزان مناسب نما

تراورتن ها نوعی سنگ رسوبی هستند که در بافت خود خلل و فرج وجود دارد. این سنگ ها در رنگ های بسیار زیادی از جمله سفید، کرم روشن تا تیره، شکلاتی، طوسی و حتی لیمویی یا زرد نیز یافت می شوند. برای انتخاب یک سنگ مناسب نما با قیمت ارزان باید برخی از فاکتور هایی را در نظر گرفت. مثلا اینکه سنگ با آب و هوای منطقه سازگار هست و یا اینکه شوره می زند یا خیر. در ادامه برخی از ویژگی های سنگ های تراورتن نما را با هم دیگر مرور می کنیم.

  • بافت متخلخل و وزن مخصوص سبک
  • چسبندگی بسیار خوب با ملات
  • ساب پذیری خوب و سطح براق (بسته به جنس سنگ)
  • تنوع رنگی و سورت بندی بسیار زیاد
  • در هر رنج قیمتی یافت می شود.

اکثر سنگ های تراورتنی که قیمت ارزان و مناسبی دارند، در تم های رنگی کرم شکلاتی و کرم روشن هستند که از معادن مختلفی استخراج می شوند. قبل از خرید یک سنگ تراورتن ارزان برای نمای ساختمانتان، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

 

تراورتن عسلی یزد

سنگ های تراورتن یزد به عنوان یکی از ارزان ترین سنگ های نما محسوب می شوند که در رنگ های کرم، کرم عسلی و شکلاتی یافت می شوند. این سنگ ها ساب پذیری خوبی دارند و سطحشان یکدست است. تراورتن عسلی یزد را می توان با قیمت مناسب و در متراژ های بسیار بالا برای انبوه سازی ها تامین کرد. اما مسئله ی بسیار مهم این است که این سنگ برای مناطق شمال کشور یا مناطق سردسیر که بارنگی زیادی دارند توصیه نمی شود. زیرا اگر کیفیت فرآوری خوب نباشد و یا ملات ماسه سیمان مشکل داشته باشد، سنگ در آب و هوای مرطوب به راحتی شوره می زند. سنگ های تراورتن رامشه و تراورتن ابرکوه نیز از معادن استان یزد استخراج می شوند.

از بهترین سنگ های تراورتن استان یزد که به هیچ عنوان شوره نمی زند، سنگ تراورتن بمانی نژاد است. این سنگ تم رنگی عسلی دارد و در سطح آن موج هایی مشاهده می شود. ارتفاع سنگ های بمانی نژاد بلند است و جنسیت بسیار عالی و استخوانی دارد. قیمت این سنگ نیز مناسب می باشد.

سنگ تراورتن بمانی نژاد یزد

تراورتن کرم تکاب

سنگ تراورتن تکاب نیز در تم های رنگی کرم بژ، کرم عسلی و کرم روشن از معادن ارومیه استخراج می شود. این سنگ به عنوان یکی از باکیفیت ترین سنگ های تراورتن در بازار محسوب می شود که قیمت آن مناسب است. تراورتن تکاب به هیچ عنوان شوره نمی زند و اینکه این سنگ ارتفاع یا قد و پای بلندی دارد و جنسیت استخوانی آن، سبب شده تا بهترین گزینه برای نما های رومی محسوب شود. زیرا در هنگام برش کاری ضایعات و پرتی ایجاد نمی کند و ترک نمی خورد. 

سنگ تراورتن تکاب ممتاز

سنگ تراورتن آبگرم محلات

سنگ هایی که از مناطق شهر محلات استخراج می شوند، به طور کلی کیفیت عالی دارند. تراورتن آبگرم محلات نیز از سنگ های محبوب بازار است که نه تنها کیفیت بسیار خوبی دارد، بلکه در تم های رنگی کرم روشن قیمت بسیار مناسبی نیز دارد. سطح این سنگ براق و درخشان است و در برخی از سورت های آن، هاله های طوسی رنگی مشاهده می شود. تراورتن آبگرم به هیچ عنوان شوره نمی زند و سورت بندی مناسبی دارد.

بازرگانی سنگ هویدا با تولید و ارائه ی فروش انواع سنگ تراورتن نما با بهترین و رقابتی ترین قیمت، آماده همکاری با شما عزیزان است. دوستان یک نکته ای که در هنگام خرید سنگ بسیار اهمیت دارد، این است که به دنبال سنگ تراورتنی نباشید که قیمت آن بسیار ارزان و مفت باشد. زیرا که سنگ از یک قیمتی کمتر، قطعا سورت بندی ضعیفی دارد و یا کیفیت ساب و فرآوری آن بسیار ضعیف است. سنگ هایی که در قسمت بالا به آنها اشاره کردیم، نه تنها کیفیت عالی دارند، بلکه قیمتشان با توجه به خصوصیات خوبشان، بسیار مناسب و ارزان است.

سنگ تراورتن آبگرم سالاری ممتاز

کلام آخر و خرید سنگ تراورتن ارزان

سنگ های تراورتن بسیار زیاد دیگری از جمله تراورتن طرق، تراورتن سلماس، تراورتن کرم کاشان و … در بازار موجود هستند که هم از کیفیت بسیار خوبی برخوردار اند و هم قیمت مناسبی دارند. عواملی که سبب میشه تا قیمت سنگ های معرفی شده با یکدیگر و یا قیمت یک سنگ مشخص در یک کارخانه با کارخانه دیگر تفاوت داشته باشد را معرفی می کنیم.

به عنوان مثال قد و پا یا ارتفاع سنگ های عرض 40 طولی هر چقدر بلند تر باشد، نشان دهنده ی سلامت سنگ محسوب می شود. از طرفی سنگ های بلند، در اجرای نما نیاز به بند کشی کمتری دارند و موجب زیبایی دو چندان نما می شوند. پس قد و پا هر چقدر بلند تر باشد،قیمت سنگ افزایش پیدا می کند.

سورت سنگ و میزان رگه ها و هاله های سطح سنگ هر چقدر کمتر باشد، قیمت سنگ افزایش پیدا می کند. هر چقدر زمینه سنگ روشن تر باشد و تم رنگی آن به سفید نزدیک تر باشد، قیمت سنگ بیشتر می شود.

اینکه سنگ کوره شده باشد یا نه، در قیمت آن تاثیر زیادی دارد. برخی از تولید کنندگان سودجو، برای روشن تر کردن تم رنگی سنگ، آن را توسط دستگاه هایی در معرض حرارت قرار می دهند تا سنگ چند درجه روشن تر شود. این کار آسیب شدیدی به سنگ میزند و باعث شکنندگی و ترد شدن سنگ نیز می گردد.

کیفیت ساب و فرآوری از دیگر معیار های بسیار مهم تعیین قیمت سنگ است. هر چقدر سطح سنگ شفاف تر و براق تر باشد، نشان دهنده ی کیفیت خوب ساب سنگ است. کیفیت متریال مورد استفاده شده نیز اهمیت زیادی دارد و سبب می شود ماندگاری سنگ افزایش پیدا کند. 

برای خرید یک سنگ تراورتن ارزان و زیبا با کیفیت عالی با ما تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

برای خرید انواع سنگ ساختمانی و یا دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش :  آقای موسوی

مطالب مرتبط